Ali Ulvi ve Aysim Büyüknohutçu’nun öldürülmeleri üzerine bir açıklama yapan Derelerin Kardeşliği Akdeniz Platformu Sözcüsü Birsen Tanyeri, ”Üzüntümüz büyük, Yaşam alanları savunucuları olarak iki neferimiz katledildi. Herkesin bilmesini isteriz ki bu davanın adi bir cinayetmiş gibi algılanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Asla yılmayacağız

“Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Aysim Büyüknohutçu arkadaşlarımızı yaşam alanları mücadelesinde yer alan arkadaşları olarak asla unutmayacağımızın ve gerçek faillerinin bulunması için bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın kamuoyunca bilinmesini istiyoruz. “ diyen Birsen Tanyeri, “Asla yılmayacağız. Asla pes etmeyeceğiz ve yaşam alanlarımızı savunmaya devam edeceğiz. şeklinde konuştu.

YAŞAM ALANLARI SAVUNUCULARI ANTALYA’DA İKİ NEFERİNİ KAYBETTİ.
Antalya’da Finike ilçesinde yayla evinde yaşam alanları savunucusu Ali Ulvi Büyük nohutçu ve eşi Aysim Büyüknohutçu dün katledildi. Antalya Kent konseyi üyesi, Tükoder eski başkanı ve yaşam alanı savunucusu Ali Ulvi Büyüknohutçu Finike’de ormanların içerisinde faaliyet gösteren Mermer ocaklarına karşı yapılan mücadelenin de önemli bir ismi idi.

Geçtiğimiz aylarda Bartu mermer ocağına karşı açılan davada Mahkemenin, ocağın İPTALİ yönündeki kararı Danıştay tarafından da onaylanmıştı.5 Mayıs 2017 tarihinde evinin çevresinde yangın çıktığı da biliniyordu. Avukatlar olay yeri incelemeleri esnasında tüm komşularının eve gelmesine rağmen bir komşusunun gelmemesi üzerine ,dikkatleri üzerine çeken komşu Ali Yumaç adlı şahsın bulunmasını talep etmişlerdir. Ali Yumaç adlı şahıs bulunmuş ve verdiği ifadede cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etmiştir. Cinayette kullanılan silahı kuyuya attığının öğrenilmesi üzerine AFAD bölgede çalışma başlatmıştır. Ancak Avukatların verdiği bilgiye göre Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşinin katledilmesinde bu zanlının yalnız olmadığı şüphesi bulunmaktadır. Bu nedenle avukatlar soruşturmanın derinleştirilmesi talebinde bulunduklarını belirttiler. Zira Katil zanlısı cinayeti sırf para almak için tek başına işlediğini söylese de hal ve tavırlarının gerçeği yansıtmadığını bildirdiler. Avukatlar ,”Bu davanın adi bir cinayetmiş gibi algılanmasına asla müsaade edilmemesi, olayın arkasında ne varsa açığa çıkarılması için ne gerekiyorsa yapılacaktır ve er geç adaletin yerini bulması sağlanacaktır”dediler.

Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysim Büyüknohutçu arkadaşımızı yaşam alanları mücadelesinde yer alan arkadaşları olarak asla unutmayacağımızın ve gerçek faillerinin bulunması için bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın kamuoyunca bilinmesini istiyoruz. Asla yılmayacağız. Asla pes etmeyeceğiz ve yaşam alanlarımızı savunmaya devam edeceğiz. Ölüm adın kalleş olsun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here