8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya’da perdelerini açıyor .

SINIRDA YAŞAMAK, UMUDA SARILMAKTIR
İşçi Filmleri Festivali perdelerini bu yıl savaşa karşı açıyor!
8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 17-22 Aralık tarihleri arasında Antalya’da izleyicilerle buluşuyor!

Mayısın ilk haftası İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak başlayan festivalde bu yıl “Sınırda Yaşamak” teması ile 15 farklı ülkeden toplam 54 film gösteriliyor.

Festivalin değişmez illüstrasyonu Karagöz ve Şarlo bu yıl “Sınırda Yaşamak” temasıyla mitolojide tanrılar tarafından cezalandırılan ve bu cezaya direnen ilk insan Sisyphus’a (Sisifos) gönderme yaparak, Ortadoğu’daki savaşın, Ortadoğu’daki önemli en önemli aktörlerden Kürtlerin sürecinin, açlık ve yoksulluğun sınırlarında umudu ve emeği ile ayakta kalmaya çalışanların öykülerini beyaz perdeye taşıyor.

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 4 şehirdeki gösterimlerden sonra, birçok kenti kapsayan ve yıl boyu süren uzun yolculuğu Antalya’da devam ediyor. 17-22 Aralık tarihleri arasındaki bütün gösterimler yine ücretsiz olacak.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan Festival,.
Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Birleşik Metal-İş (DİSK), Hava-İş (TÜRK-İŞ), Petrol-İş (TÜRK-İŞ), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), SES (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri ve Sendika.Org. tarafından düzenleniyor.

Festivalin Antalya Komitesi ise KESK Şubeler Platformu, DİSK Akdeniz Bölge, Antalya HALKEVLERİ ve Antalya Büyükşehir Belediyesinden oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here