Çağdaş Hukukular Derneği, TBMM’de görüşülmeye başlanacak İç Güvenlik Paketi’ni Adliye önündedüzenlediği eylemle protesto etti.

Demokratik Kitle Örgüt temsilcilerinin de destek verdiği eylemde basın açıklamasını ÇHD Antalya Şube Başkanı Avukat Nusret Gürgöz okudu.

Av. Gürgöz, “Halkımızı, iç güvenlik aldatmacasıyla sunulan sıkı yönetim yasasına karşı çıkmaya ve sesimizi avazımız çıktığı kadar yükseltmeye çağırıyoruz” dedi.

Bu yasanın bir sıkıyönetim yasası olduğunu, sıkıyönetim yasalarıyla askerlere verilmiş yetkinin bu yasayla polise verileceğini söyleyen Av. Gürgöz, ‘iç güvenlik paketi’ olarak adlandırılan bu yasaya TBMM genel kurulunda evet oyu verilmemesi için milletvekillerine çağrıda bulundu. “Tasarıya evet oyu verecek olan milletvekilleri tarih önünde lanetlenmek istemiyorlarsa, yaşanacak yargısız infazlardan, gözaltında kayıplardan, karakol işkencelerinden, yaygın ve kitlesel hak ihlallerinden birinci derece sorumlu olmak istemiyorlarsa, bu yasayı çöplüğe göndermeliler” diyen Av. Gürgöz, aksi halde bu lanetli lekenin onların peşini bırakmayacağını söyledi.

Protesto eyleminde, adliyeye gelenlere, polisler de dahil olmak üzere ÇHD’nin paketle ilgili hazırladığı broşürler dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here