Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Mertoğlu’nun serbest bırakılması için Tüm Emekli Sen  Antalya Şubesinde bir basın toplantısı düzenleyen Şube Başkanı Mustafa Ayar,  “İkameti belli,  ifadeye çağrılması halinde çekinmeden  gidecek olan   yönetim kurulu üyemiz Hüseyin MERTOĞLU  derhal serbest bırakılmalıdır. “ dedi

Değerli Basın emekçileri,
13 Mart 2018 tarihi saat: 05.00 da Antalya Şube Yönetim Kurulu üyemiz Hüseyin Mertoğlu,  onlarca polis ile evine yapılan baskınla göz altına alınmıştır.

Gözaltına alınan arkadaşımız, yaklaşık 12 milyon emeklinin hakkını savunmaktadır. Ayrıca demokrasiyi, barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği savunmaktadır.

İnsanların kendilerini ifade etmeleri; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Anayasa, Kanun ve Uluslararası sözleşmelerle güvence altındadır. Evrensel değerleri savunmak suç değildir.

İkameti belli,  ifadeye çağrılması halinde çekinmeden  gidecek olan   yönetim kurulu üyemiz Hüseyin MERTOĞLU  derhal serbest bırakılmalıdır.

Değerli Basın emekçileri, 
Toplumsal muhalefeti susturma ve etkisizleştirme operasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Siyasal iktidar OHAL’i  gerekçe göstererek uzun zamandır sürdürdüğü sistemli gözaltı ve tutuklama operasyonlarının dozajını günden güne artırarak devam ettirmektedir. Hemen hemen  her gün farklı illerde gerçekleştirilen operasyonlarla muhalif bütün kesimler üzerinde baskı kuruluyor. İnsan hakları savunucuları, savaş karşıtları ve sosyal  medyadan itiraz edenler gözaltına alınarak tutuklanıyor.

Toplumsal muhalefetin bütününe yönelen baskı ve sindirmelerin amacı, tek adam rejimini kalıcı kılma çabasıdır.

Değerli Basın Emekçileri
Anayasa’nın askıya alındığı, Anayasa Mahkemesi kararlarının tanınmadığı, hukukun işletilmediği, parlamentonun görevini yapamadığı, yargının bütünüyle siyasal iktidarın güdümüne girdiği, özgür basının susturulduğu, muhalif yapıların baskı altına alındığı, savaş ve şiddetle beslenen bu zorbalık rejimine artık yeter!

OHAL’in kendisi anayasal düzeni korumaya yönelik olmasına rağmen AKP, OHAL’i anayasal hakları ortadan kaldırmak için kullanmaktadır. OHAL, iktidara istediğini yapma ve siyasal hedeflerine uygun zemin yaratma keyfiyeti veren bir araca dönüşmüş durumdadır.

Değerli Basın Emekçileri
Sendikamız  20.02.2017 tarihinde kurulmuş ve ülke genelinde 12 milyon ilimizde yaklaşık 227 bin  emeklinin  umudu olmuştur.

İyice anlaşılmasını ve bilinmesini istiyoruz ki; Tüm Emekli Sen olarak sürekli artan baskıya karşı direnmeye, karanlığa karşı aydınlığı, savaşa karşı barışı savunmaya, eşitliğin, özgürlüğün, kısaca başka bir dünyanın var olduğunu haykırmaya ve mücadelesini yükseltmeye kararlıyız.

Değerli  Basın Emekçileri
Buradan siyasal iktidarı bir kez daha uyarıyoruz.  Hüseyin MERTOĞLU  hukuksuz bir şekilde gözaltında  tutulmaktadır. Eğer suç işlediği iddia ediliyor ise deliller ellerindedir. Delil karartma şansı yoktur.

Hüseyin MERTOĞLU ,  serbest bırakılsın.

Tüm Emekli Sen  Antalya Şubesi 
Yönetim Kurulu 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here