ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Abidin Ergen, Alanya Kaymakamı ve Emniyeti’nin Hukuksuz Uygulamalarına kınayan bir açıklama yaptı.

“Alanya Kaymakamı ve Emniyeti Hukuksuz Uygulamalarına Derhal Son Vermelidir” diyen Zeynel Abidin Ergen, Kaymakam ve Emniyet yetkililerini hukuksuz uygulamalarını derhal son vermeye çağırdı

Alanya Kaymakamı ve Emniyeti Hukuksuz Uygulamalarına Derhal Son Vermelidir..

10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da ki Emek Barış ve Demokrasi mitingine yapılan bombalı saldırı sonucu 103 arkadaşımız hayatını kaybetmiş 48 ağır olmak üzere yüzlerce arkadaşımızda yaralanmıştır.

Yapılan bu vahşi saldırı büyük bir tepki yaratmış. Toplumun her kesiminden insan sokaklara dökülmüştür.

Saldırıyı kınamak için mitingin çağrıcısı olan kurumlar KESK-DİSK-TTB ve TMMOB’un çağrısıyla 3 günlük yas ve 2 günlük grev ilan edilmiştir.

Ülkenin bir çok ilinde olduğu gibi kentimiz ve ilçelerinde de saldırıyı kınamak içinde eylemlilikler düzenlenmiştir.

Son iki gündür Alanya ilçemizde saldırıyı kınamaya yönelik eylemliliklere hukuksuzca saldırılmaktadır.

Dün önce Eğitim-Sen Alanya Şubesi üyelerine ve Çağdaş Hukukçular Derneği Alanya Şubesi üyesi avukatlara polis saldırmış ve gözaltına almıştır.
Dün ki saldırıları protesto eden ÇHD üyelerine bugünde polis saldırısı gerçekleştirilmiştir.

“Canlı bomba listeleri elimizde ama eyleme geçmeden müdahale edemeyiz” diyenler demokratik haklarını kullanan emekçilere hukuksuzca saldırmaktadır. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.

İnsanların yaslarını tutmasına bile tahammül edilmemektedir.

Antalya ÖDP İl Örgütü olarak buradan Alanya Kaymakamını ve Emniyet yetkililerini bu hukuksuz uygulamalara derhal son vermeye çağırıyoruz.
Bu saldırılara karşı Eğitim emekçilerinin ve Avukatların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

Zeynel Abidin Ergen
ÖDP Antalya İl Başkanı

 

Antalya’da avukatlara saldırı

Alanya Adliyesi’nde dün avukatlara yönelik yapılan saldırıyla ilgili bugün açıklama yapan avukat grubuna bir kez daha saldırı gerçekleşti. Saldırının ardından aralarında ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Avukat Münip Ermiş de olmak üzere çok sayıda avukat hastaneye kaldırıldı.
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Alanya Şubesi’nin, Ankara’daki katliamla ilgili dün Alanya Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasına yönelik yapılan polis saldırısıyla ilgili ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Avukat Münip Ermiş ile Antalya Barosu üyeleri, bugün yeniden Alanya Adliyesi önünde açıklama yapmak istedi.

Polis, basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara kalkan ve biber gazıyla müdahale etti. Kalkan darbeleri ve biber gazından dolayı aralarında Münip Ermiş, Polat Balkan, Müge Gezginci’nin bulunduğu 9 avukat hastanelik oldu. Avukatların tedavisi Alanya Yaşam Hastanesi’nde devam ediyor.
Münip Ermiş, Antalya Ajans’a saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi: “ÇHD ve avukatlar olarak yıllardır her yerde basın açıklamaları yapıyoruz. Dün de arkadaşlarımız Alanya Adliyesi önünde Ankara’daki saldırıyla ilgili açıklama yapmak istedi ancak polisin saldırısına uğradı. Bugün bizler de Alanya Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak istedik ancak açıklamamıza başlamadan polisin sert müdahalesiyle karşılaştık. Polisler, önce kalkanlarla bize saldırdı ardından biber gazı saldırısı başladı. Ben dahil 9 avukat hastanelik olduk. Alanya Başsavcısı, bu tavrıyla Ankara katliamının en büyük destekçisi olduğunu göstermiştir. Bilinçli olarak bize bir saldırı gerçekleşmiştir” dedi.

Alanya’nın çetelerin ve kundaklamacıların merkezi haline dönüştüğünü belirten Avukat Münip Ermiş, tepkilerini şöyle dile getirdi: “İşin daha da kötüsü Alanya’daki kundaklama ve yağma eylemleri devam etmiştir. Bu soruşturmada bir arpa boyu yol alınmamıştır. Kundaklama eylemlerini gerçekleştirenler hala dışarıda elini kolunu sallayarak gezmektedir. Alanya’yı cehenneme çevirmişlerdir. Alanya’yı kundaklama ve çetelerin merkezi haline dönüştürmüşlerdir. Alanya Kaymakamı, Alanya Emniyet Müdürü ve Alanya Başsavcısı bu gelişmelere göz yummaktadır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here