AKP-Cemaat çatışmasına dolarlı, yumurtalı protesto


Antalya’da Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üç gündür yaşanan Cemaat-AKP kavgasının ortaya çıkardığı rezalet üzerine dolarlı ve yumurtalı eylem yaptı.

Cumhuriyet meydanında saat 12.30’da toplanan protestocular, yanlarında getirdikleri ayakkabı kutularını üst üste dizdiler. Kutular sırayla açıldıkça içlerinden Abraham Lincoln resmi yerine Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Gülerin resimlerinin olduğu Amerikan dolarları desteleri ortaya çıktı. “Hakın kutusu”ndan da yumurta çıkaran eylemciler bunu da AKP’ye hediye ediyoruz dediler. Sık sık Hırsız AKP, Hükümet İstifa, Hırsızlar Halka Hesap verecek, Susma sustukça hırsızlık sürecek” sloganlarının atıldığı eylemde renkli sahneler yaşandı.

Okunan basın açıklamasında,” Bu operasyonların yolsuzluklara karşı bir adalet operasyonu değil, bir iktidar kavgası olduğunu biliyoruz.” Denilerek, “11 yıldır birlikte halk üzerinde iktidar edenler bir suç şebekesi gibi aynı zamanda birbirlerinin açığını kollamışlar ve birbirleri hakkında belge biriktir”dikleri ifade edildi.

Açıklamada, “Halka karşı en çirkin yalanları üretenler ahlak çağrıları yapıyorlar…Gezi İsyancıları olarak, Haziran ayı boyunca adalet, özgürlük ve saygı talebiyle meydanları dolduranlar olarak; Ethem’in, Ali İsmail’in, Abdullah’ın, Ahmet’in, Medeni’nin, Mehmet’in ve Ferit’in yoldaşları olarak meydanı halk düşmanlarına bırakmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Haziran İsyanı, oligarşinin hiçbir fraksiyonunun, hizbinin peşine takılmayacaktır, adalet, eşitlik, özgürlük için, halkın iktidarı için mücadeleye devam edeceğiz.

Son sözü en büyük hakim yani halk söyleyecek ve kimse bu hükümden kaçamayacaktır.

Adalet o zaman yerine gelecektir.

Yalana, talana, zorbalığa artık yeter! Hüküm halkındır! “ denildi.

AKP’nin talanına, yalanına ve zorbalığına karşı mücadelelerini dahada kararlılıkla sürdüreceklerini söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here