17 Aralık 2013 tarihinde ortaya saçılan yolsuzlukların yıl dönümünde Antalya Birleşik Haziran Hareketi düzenlediği yürüyüş ve basın açıklaması ile yolsuzlukları protesto etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ-1

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ-2

“Gaz yedik jop yedik haram yemedik, Hırsız, Katil AKP, Hırsızlardan hesabı Haziran Soracak” sloganları ile Kapalı Yol Halk bankası önünden Attalos Meydanına yürüyen yüzlerce kişiye çevredeki halktan ve esnaftan alkışlarla destek geldi. “Attalos Meydanı’nda açıklamayı okuyan Onuralp Arıkan, Biliyoruz ki AKP kendini aklama adına her yöntemi deneyecek ve unutturmaya çalışacaktır, fakat Baskı, şantaj ve zor kullanmayı siyasi yöntem olarak benimsemiş iktidar partisinin bu politikasını boşa düşüreceğiz. Bizim alın terimizle, ayakkabı kutularına milyon dolarları saklayanlar bilsin ki ;bu sefer ”yavuz hırsız ev sahibini bastıramayacak çaldıkları her kuruşun hesabını verecektir .”dedi

 

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ DİYOR Kİ;
17 Aralık soruşturması 2013 Türkiye Rüşvet Skandalı, üzerinden 1 yıl geçti AKP hükümeti işlediği suçun farkında olduğu için ” konu ile ilgili yayın yasağı” hakim ve savcıların görev yeri değişikliği ve son olarakta kendi kendine icat ettiği paralel Devlet’e; “Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenliğini ele geçirme” adı altın da kendisinin suç ortağı olan cemaat üyelerine ‘operasyon gerçekleştirdi,gündem değiştirmekte usta olan AKP unutacağımızı sanıyorsa aldanıyor.
Bizler bu Ülkenin gerçek sahibiyiz!
Biliyoruz ki AKP kendini aklama adına her yöntemi deneyecek ve unutturmaya çalışacaktır, fakat Baskı, şantaj ve zor kullanmayı siyasi yöntem olarak benimsemiş iktidar partisinin bu politikasını boşa düşüreceğiz. Bizim alın terimizle, ayakkabı kutularına milyon dolarları saklayanlar bilsin ki ;bu sefer ”yavuz hırsız ev sahibini bastıramayacak çaldıkları her kuruşun hesabını verecektir .
Uçaklar,Gemiler alan , 1000 odalı saraylar yapıp benim değil milletindir diyenleri, gördüğü her orman alanını talan edip , sermayedar’lara peşkeş çekenleri, Hediye adı altında Koluna milyon dolarlık saat takan”Somada ” kıyafeti kirlenmesin diye göçük altından kurtarılan işçiye sarılmayan , bu işin Fıtratın da ölmek var,diyenleri,kendine tehlikeli gördüğü her kesimi zorbalıkla susturanları unutmayacak ve unutturmayacağız.
Haziran da sokağa çıkmış milyonlar bu ülkenin gerçek sahibidir . Devletin tepesinde ve derinlerinde çöreklenmiş, geleceğimizi esir almaya çalışan bu hükümete karşı boyun eğmeyeceğiz .Ülkemizi ,yarattıkları karanlığa teslim etmeyecek; aydınlık ve bağımsız, eşitliğin ve özgürlüğün kol gezdiği yeni bir cumhuriyet için ,kazanana kadar mücadele edeceğiz .Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam.

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ ANTALYA.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here