Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Olbia içerinde A.Ü. Öğretim Elemanları Derneği tarafından

kullanılan büroyu “izinsiz kullandığı” gerekçesiyle boşaltmasını istedi.

24.11. 2013 tarihinde dernek tarafından boşaltılacak olan büroyla ilgili yazılı bir açıklama, A.Ü. Öğretim Elemanları Derneği Yönetim Kurulu, ”Derneğimiz kurulduğu günden bu yana olan tüm rektörler  kullanmamız için tahsis edilen büro şimdi “izinsiz kullandığımız” gerekçesiyle boşalttırıyor.” dedi.

“Olbia’daki büronun bugüne kadar yıllarca izinsiz kullanılması asla mümkün değildir.  Anlaşılacaktır ki “artık izin vermiyoruz” denilmektedir.” denen açıklamada “Üniversitemizin bugünlere gelmesi maalesef çok üzücüdür. Ancak bu tür uygulamalardan kaybeden derneğimiz ve üniversite değil “baskıcı yönetim anlayışları” olacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Sevgili Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri,

Sevgili Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları,

Derneğimiz, kuruluşundan bugüne kadar Akdeniz Üniversitesi’nin en önemli sosyal ve akademik yapılarından birisi olmuş ve üniversite yaşamının içinde özgün bir yer oluşturmuştur. Kuruluş dönemindeki Rektörlerden bugüne kadar kampus içinde bir büroyu kullanmamız onaylanmış iken 21.1.2013 tarihinde Kaymakamlık aracılığı ile Rektörlüğün bu büroyu “izinsiz kullandığımız” gerekçesiyle boşaltmamız istenmiştir. Herkes tarafından kabul edilecektir ki izinsiz Olbia’daki büronun bugüne kadar yıllarca kullanılması asla mümkün değildir.  Anlaşılacaktır ki “artık izin vermiyoruz” denilmektedir.

Üniversitemizin bugünlere gelmesi maalesef çok üzücüdür. Ancak bu tür uygulamalardan kaybeden derneğimiz ve üniversite değil “baskıcı yönetim anlayışları” olacaktır.

Olbia’daki büroyu 24.1.2013 Perşembe günü saat 12.00-13.00 de boşaltacağız. Sizlerden bu üzücü günümüzde bizi yalnız bırakmamanızı,  paylaşımınızı bekliyoruz. Sizlerin desteği ve katkısı ile Derneğimiz üniversite üzerinde, üniversitenin ve üniversitelilerin sorunları üzerinde düşünmeye ve gerçekleri seslendirmeye devam edecektir.  Çünkü güneş balçıkla sıvanamaz.

Saygılarımızla

 

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here