“Genç Umut” birgün önce Yaşananlara dair yazılı bir açıklama yaptı.

 

KAMUOYUNA DUYURULUR. DÜN BİZE YAPILAN SALDIRIYA DAİR AÇIKLAMAMIZDIR.
Dün Liseli Genç Umut olarak 2 arkadaşımız hakkında başbakana hakaretten açılan soruşturmayı protesto etmek için, Attalos meydanında bulunduğumuz sırada bir grubun saldırısına uğradık.

Açıklama yapmak için Attalos meydanına geldik ve basın açıklamamıza başladık. Alanda bulunan işten atıldıkları için eylem yapan taşeron belediye işçileri müziğin sesinin kısılması için müzik yapan kişiden ricacı oldu. Ancak müzik yapan şahıs ve yanında bulunan grup tarafından işçilere hakaret edildi ve saldırıldı. Biz işçilere yardıma gittiğimizde, bize de saldırıldı ve bir arkadaşımız içlerinden en saldırgan olan bir kişi tarafından yumrukla darp edildi.

Hemen az sonra halktan yardımımıza gelenler bu gruba “kim yumruk attı bu çocuklara” diye sorduğunda arkadaşımızı da darp eden saldırgan şahıs “ben attım lan. Ne olacak” deyip tekme atıp tekrar saldırıya geçmiştir. Bu saldırgan şahıs halk tarafından dövülmüştür. Ambulansla hastaneye kaldırılmıştır.

Bu saldırganlardan sonra yine AKP’li bir faşist olduğu belli olan bir kişinin ikinci bir saldırısına uğradık. Bütün bunlar olurken, olup biteni sadece seyreden ve yasal haklarını kullanan bizleri koruması gereken emniyet güçlerinin bize saldırması da ayrıca manidardır.
Müzisyen olduğunu iddia eden, Tuncer Gültekin adlı şahıs, olaydan sonra yanına silahlı 3 kişi alarak, Kaleiçi’nde Genç Umut’çu ve Halkevci avına çıkmıştır. Müzisyen olduğunu iddia edip, sivil polislerle bize yaptıkları saldırıdan önce samimi şakalaşmalar sohbetler yapan, sosyal medyadan yalan ve çirkeflik üretip küfür eden bu kişi ve yanındakiler bizim için artık şaibeli işçi ve devrimci düşmanıdır.

Hiçbir faşist saldırı karşısında yılmadık. Birçok kez sokak serserisi görünümü altında üzerimize saldırılar düzenletildi. Bu saldırının da benzer bir provokasyon olduğunu düşünüyoruz. Hemen bizim eylemimiz ardından, daha yarım saat geçmeden benzer üçüncü bir saldırı aynı yerde basın açıklaması yapan Eğitim-Sen’lilere yapılmıştır. Bu saldırganların hepsinin aynı malum odak tarafından kışkırtıldığını düşünüyoruz.

Bu saldırıya katılanları uyarıyoruz. İşçilerden ve Genç Umutçulardan gelip özür dileyeceksiniz. Ve yaptığınız bu pisliği kamuoyu önünde de açıklayacaksınız. Bu saldırılarınızı asla unutmayacağız ve hesabını soracağız.
Antalya-Liseli Genç Umut

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here