Yolsuzluk, Rüşvet, Yağma ve Talana karşı Antalya Emek ve Demokrasi güçleri

çağrısıyla Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan yüzlerce kişi Cumhuriyet Meydanı’nda  yürüdü.

“Her yer rüşvet her yer yolsuzluk hükümet istifa” pankartı açan yüzlerce kişi sloganlarla Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

Cumhuriyet Meydanındaki eylemden yaklaşık bir saat sonra Konyaaltı Çapulcular Halk Meclisi’nin saat:19.30’da Altınkum 1O1 önünde gerçekleştirdiği eylemde yapılan açıklama

Yolsuzluklar ve devletin içindeki tüm kirli ilişkiler çarşaf çarşaf ortalığa dökülüyor.
Başbakan yolsuzlukların üzerini örtecek yeni hamlelerle ayakta kalmaya çalışıyor.Bir taraftan bakanlarına ‘’beni rahatlatacak açıklamalar yaparak istifa edin’’ derken , bir taraftan da yargıya müdahale ederek soruşturmaların gizliliği esasını bozarak ;amirlerine yapılacak soruşturma hakkında bilgi verilmesi ve onay şartı getirilmesi çabalarıyla kendisine yönelik yolsuzluk soruşturmasını engellemeye çalışıyor.

Dün 3 Bakanın istifasının ardından, gece de kabine değişikliği gerçekleştirildi. Yenilenme görüntüsü altında tam anlamıyla ‘başkan ve adamları’ kabinesi oluşturuldu.

Bu adımlarla her şeyin baş sorumlusu Başbakan, kendini kurtarmaya çalışmaktadır.İstifa eden bakanlarından Erdoğan BAYRAKTAR ;’’Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan her şey başbakanın talimatı ve onayı ile yapılmıştır.’’şeklinde itiraf etmiştir.

Erdoğan BAYRAKTAR’ın itiraflarında da belirttiği gibi tüm yolsuzluk,hırsızlık ve kirliliklerin sorumlusu başbakandır.

16 Haziran 2013’ten beri Berkin ELVAN hala uyuyor,7 gencimiz öldürüldü,11 gencimizin gözü çıkarıldı,yüzlerce gencimiz yaralandı ve yüzlerce gencimiz gözaltına alındı.Sorumlular bilinmesine rağmen bir tek polis görevden alınmadı.3 bakan çocuğu gözaltına alındı diye hükümet hemen emniyete operasyon çekerek yüzlerce emniyet yetkililerinin görev yeri değiştirildi.

AKP de, Başbakan da bilmeli ki; ne tür değişiklikler yaparsa yapsınlar başta kendisi olmak üzere tüm yöneticiler halk nezdinde eskimiş, meşruluğunu ve yönetme gücünü kaybetmiştir.
Buradan artık geri dönüş yoktur! Ne Bakanların istifası ne de kabine revizyonu yetmez. Başbakan da istifa etmeli ve erken seçim kararı alınmalıdır.

Yasakların ve barajların kaldırıldığı, seçim sisteminin demokratikleştirildiği bir düzenleme ile erken seçime gidilmelidir.

11 yıldır ülkeyi birlikte yöneten iktidar güçleriyle ya da bu güçlerin birisiyle ittifak içinde şekillenecek yeni düzen seçenekleriyle bu pisliğin ortadan kaldırılması mümkün değildir.
Bu boğazına kadar pisliğe batmış, çürümüş ve lime lime dökülen yolsuzluk düzeninden kurtuluşun yolu ülkenin tüm ilerici, demokrat, özgürlükçü, bağımsızlıkçı, devrimci ve sosyalist güçlerinin birleşik direnişi ile Türkiye’nin yeniden kurulmasından geçmektedir.

Bu gelişmeler karşısında tüm sol, demokrat, devrimci ve sosyalist güçlerin ortak sorumluluğu, Haziran’ın özlem ve taleplerine sahip çıkarak, halkın kendi iktidarının yolunu açacak bir alternatifi yaratmak için hep birlikte ve dayanışma içinde mücadele etmektir.
Biz halk olarak ,Konyaaltı Çapulcular Halk Meclisi olarak AKP’ye bir kez daha çağrıda bulunuyoruz;Çalıp çırptıklarınızı ve mazbatalarınızı yavaşça yere bırakıp meclisi terk edin!!!
AKP’DEN HESABI ,HALK SORACAK!!!!
KONYAALTI ÇAPULCULAR HALK MECLİSi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here