Gezi Parkı ve ODTÜ Direnişi  nedeniyle tutuklananların serbest  bırakılması için başlatılan kampanya çerçevesinde

Emek ve Demokrasi Güçleri ile Gezi Tutsakları Ailelerinin çağrısıyla Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan yüzlerce kişi  kırmızı fularlarıyla Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

Emek ve Demokrasi Güçleri ile Gezi Tutsakları Ailelerinin “Her yer Taksim Her Yer Direniş”, “Gezi Tutsakları Onurumuzdur”, “Faşizme Karşı Omuza Omuza”, “Hepimiz taktık kırmızı fuları, alın bizi de kurtarın memleketi” sloganları ile yaptıkları yürüyüş boyunca çevredeki yurttaşların ve esnafın alkışlarla destek verdiği gözlendi.

Basın açıklamasını  sorgusunda kırmızı fuların sosyalizmi simgelediğine dair sorular yöneltilen Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan yaptı. Antalya’da da onbinlerce kişinin Gezi’ye destek verdiğini belirten Nuray Erçağan, “Anayasal hakları olan protesto ve yürüyüş haklarını kullanan Ayşe Deniz ile diğer 4 genç, haksız ve hukuksuz bir şekilde AKP’nin siyasi kararıyla tutuklandılar” dedi. Tutuklanan Ayşe Deniz Karacagil, Mustafa Cihan Yılmaz, Murat Sezgin,Fecri Ataseven ve Umut Baran’ın biran önce serbest bırakılması isteyen Nuray Erçağan hukuksuzluklar devam ettikçe eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here