Zalimlerin sonu yaklaştıkça, zulümleri artar. Her daim böyle olmuştur.

Koca koca saraylar yaptırırlar, “kendilerini korusun” diye ordular kurarlar, birkaç yalaka dışında etraflarında kimse kalmaz, kimseye, en yakınındakilere bile güvenmezler. Hastalıkları artar, korku dağları sarar. Ama ne yapsalar boştur, en fazla sonlarını biraz erteleyebilirler ama eninde sonunda sarayları, saltanatları çöker.

Bir zalimin daha sonu yaklaşıyor, yaklaştıkça da zulmü artıyor. Ama ne yapsa boş, bu halk 2013 Haziran’ında korku duvarını yerle bir etti, şimdi aynı Haziran’ın güneşiyle yeniden iktidarı sarsıyor. İktidarın Haziran korkusu, baskı ve şiddete dönüşmüş durumda. Sadece Antalya’da üç günde “13 Şubat Laik, Bilimsel eğitim için boykot” çalışması yapan, 20 Haziran üyesi gözaltına alındı. Artvin’de 8 öğretmen, tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul, Eskişehir, Edirne gibi illerde onlarca kişi gözaltına alındı. Son olarak, Haziran Hareketi İzmir Yürütmesi Sözcüsü Onur KILIÇ Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. İzmir Valisi’nin Haziran hareketini terörist ilan etmesinin hemen ardından, bir ay önceki bir eylem bahane edilerek tutuklanması ne kadar da “manidar” değil mi?

Ne demiş Onur KILIÇ bir eylemde slogan atarken, “hırsız-katil Erdoğan” demiş. Yalan mı söylemiş? ” Tek varlığım evlilik yüzüğümdür, Tayyip Erdoğan bir gün zengin olursa, biliniz ki haram yemiştir, hırsızlık oğuldan babaya geçmez, babadan oğla geçer” diyen şu anda dünyanın sayılı zenginleri arasında. 17-25 Aralık günlerinde yolsuzluklar ortaya döküldüğünde, sıfırlayamayacağı kadar çok parası olduğunu, iş adamlarını haraca bağladığını tüm dünya duydu. İktidara geldiği günden beri, Uğur KAYMAZ’dan Ceylan ÖNKOL’a, Berkin ELVAN’dan Nihat KAZANHAN’a, Roboski katliamından Gezi Direnişi’ne, öldürülen gencecik çocukların kanı kimin ellerinde. “Polise yetkiyi kim verdi?” diye soruyorlar, “ben verdim” diye açık açık söyleyen kendisi değil mi? Eeee, o zaman Onur KILIÇ’ın söylediğinin nesi suç? Herkesin açık açık bildiğini Onur KILIÇ slogan olarak haykırmış, “Hırsız-Katil Erdoğan” demiş. Yalan mı söylemiş? Hayır, çünkü Onur KILIÇ bilir ki halka yalan söylemek suçtur. Hazirancılar hırsıza hırsız, katile katil derler. Zaten Onur KILIÇ’ta kendine yakışanı yaparak, söylediklerinin arkasında dimdik duruyor.

Artık ne yaparlarsa boş, Haziran’ın isyan ateşi Türkiye’yi sarıyor, bir Onur KILIÇ’ı alırsınız, bin Onur KILIÇ gerçekleri haykırmaya devam eder. Artık Haziran’ın güneşi karşısında, sizin karanlık dünyanız duramaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here