Konyaaltı sahili adrese teslim ihale ile işletmecisine kavuştu…

Tek kişilik başvuru sonucunda teklif edilen bedel, komisyonca yeterli görülmeyince teklif sahibi teklifini 125,00 (yüzyirmibeş TL) daha artırdı. Olumsuz bütün ihtimallere önlem alınarak, halka açık canlı yayınla, en resmi heyet huzurunda gerçekleştirilen ihale oturumu kapatılarak duyurular yapıldı…

Böylece Antalya’ya yolu düşen herkesin en kolay, en çabuk ve en masrafsız ulaşıp yararlanabileceği 4 km lik sahilinin çok nezih, çok steril, çok şık ve çok yandaş bir işletmeciliğe kavuşturulduğu bütün bir medyayı kapladı…

Bizden söylemesi, artık bu bölgede bu göz alıcı uygulamalardan yararlanmak için paranız, kredi kartınız yanınızdan eksik olmasın… Zira yılda 8 milyon 500 bin + Kdv ile yıllık cirodan %2 pay aktarımı işletmecinin hepimize yansıtacağı fiyatlarından elde edilecek… Beklentisi de hariç…

Kıyının tamamını, çakıl taşlarını da hesaba dahil ettiği için gerçeği yansıtmayan ve toplam proje alanının yüzde 6.15’ini oluşturduğu iddia edilen ihale konusu bu ticari üniteler, gerçekte bütün bir Konyaaltı sahilinin esas karakterini belirleyecek.

Yani bu alandan artık yalnızca parası olanlar yararlanabilecek.

Çok steril, çok nezih, çok şık, çok yandaş ama
çok dışlayıcı, çok ayrıştıcı ve halkına karşı çok insafsız…

29.03.2018 15:16
İHA’nın haberi….
Konyaaltı Sahili işletme ihalesi gerçekleşti
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Projesi kapsamında yapılan ticari ünite ve tesisleri kiraya vermek üzere ihaleye çıkardı. Belediyenin web sitesinden canlı yayınlanan ihaleye tek firma olarak katılan Alkoçlar Turizm-Senantalya Turizm iş ortaklığı, 8 milyon 500 TL teklif verdi.
Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahil Projesi kapsamındaki Müze Meydanı/Varyant, Beach Park ve Akdeniz Bulvarı’nda bulunan büfe ve ticari yapıları içerisinde barındıran ünite ve tesisleri kiraya vermek üzere kapalı teklif usulü ihale etti. Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihale, belediyenin web sitesi www.antalya.bel.tr’den canlı yayınlandı. İhale komisyonuna Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş başkanlık yaptı.
8 milyon 500 TL teklif
İhaleye, tek firma olarak Alkoçlar Turizm Seyahat Acentası Dış Ticaret Ltd. Şti- Senatalya Turizm Seyahat Acentası Dış Ticaret Ltd. Şti iş ortaklığı katıldı. Artırıma esas tahmin edilen ilk yıl kira bedeli 8 milyon 75 bin TL + KDV olarak belirlenen Konyaaltı Sahil Projesi Kapsamında Yapılan Ticari Ünite ve Tesislerin Kiraya Verilmesi İşi ihalesinde, firma ilk olarak ihale dosyasındaki kapalı zarfta 8 milyon 375 bin lira teklif sundu. İhale komisyonunun sözlü olarak ek artış istemesiyle firma teklifini ilk yıl için 8 milyon 500 TL artı KDV’ye yükseltti.
8 yıl işletecek
İhaleyi kazanan firma 8 yıllığına belirtilen ünite ve tesisleri işletme hakkına sahip olacak. Belediye, kiraya verilen alan ve tesislerin kiracı tarafından bizzat işletilmesi halinde bu tesislerin işletilmesinden elde edilen toplam yıllık hasılatın yüzde 2’si oranında pay alacak. Ticari dükkân gibi yapılar ile büfeler, iç dekorasyonu idari şartnamede belirtilen koşullar çerçevesinde tamamlanarak işletilecek. 8 yıllık işletme süresinin ardından belirtilen tesisler sağlam, çalışır ve işler vaziyette Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek.
Konyaaltı Sahil Projesi Kapsamında Yapılan Ticari Ünite ve Tesislerin Kiraya Verilmesi İşi dahilinde ihalesi gerçekleştirilen üniteler şöyle: “Akdeniz Bulvarı’nda 23 adet büfe 19 adet şezlong şemsiye alanı, Beachpark bölgesinde 7 adet büfe, 7 adet şezlong şemsiye alanı, 2 adet kafe, 1 adet çay bahçesi, 1 adet işletme ofisi, 4 adet büfe, 40 ticari işletme, 12 ücretsiz WC.”
Proje kapsamında kiralanan ticari alanlar, toplam proje alanının yüzde 6.15’ini oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here