ÖDP Antalya İl Örgütü 17 Mart 2014 Pazartesi günü başlayacak olan 170 kişilik Gezi Direnişi davası’na

katılım  ve dayanışma çağrısı yaptı.

17 Mart 2014 Pazartesi saat:08.00’da Meltem Mahallesi Megapol Sineması önünde toplanarak Adliye’ye yürüyerek gidecek olan ÖDP, bütün Antalya halkına katılım  ve dayanışma çağrısı yaptı.
170 kişilik Gezi Direnişi davası
Antalya’da 31 Mayıs’ı, 1 Haziran’a bağlayan gece Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce kişinin AKP İl Binasına yürümesiyle başlayan Antalya Direnişi’nde 170 kişilik ilk dava açıldı. Çoğu üniversite ve lise öğrencisi olan 170 kişilik iddianamede “dava dosyasında olmayan ancak ifadesi alınmış yüzlerce kişi var” ve bunlarında duruşma tarihine kadar ek soruşturma dosyalarıyla davaya dahil edileceği düşünülüyor. Dava 17 – 21 Mart 2014 tarihlerinde 5 gün boyunca sürecek.

İstanbul Gezi Parkı direnişinin tüm Türkiye’ye yayılmasıyla Antalya’da 1 Haziran’dan itibaren Gezi direnişine destek eylemleri yapıldı. Bu kapsamda Antalya’da eylemlere katıldıkları tespit edilen 170 kişi hakkında dava açıldı. “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, memura direnme, kamu malına zarar verme” iddiasıyla başlatılan soruşturmada, 157 sayfadan oluşan iddianame hazırlandı. 20 kadar polis aracı, 1 TOMA ve 3 polis kulübesinin tahrip edildiği, kamu zararları hanesine polisin direnişçilere saldırmak için kullandığı 3 bin litre mazot da iddianamede yer aldı. Antalya’da görülecek olan davanın ilk duruşması 17 Mart 2014 tarihinde 5 gün boyunca sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here