Geçtiğimiz yıl Gezi Direnişi eylemleri sırasında katledilen Ahmet Atakan katledilişinin birinci yıldönümünde anıldı.Halkevleri’nin çağrısıyla bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Kapalıyol Halkbankası önünde bir araya gelen Antalyalılar, “Ahmet Atakan ölümsüzdür”, “Yaşasın Gezi Direnişimiz”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atarak ve Haziran İsyanı’nda katledilenlerin adlarını sayarak yol boyunca ilerledi. Attalos Meydanı’na gelinmesinin ardından basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından hırsızların, zorbaların diktatörlük heveslerinin kabardığı, ülkeyi rahatça yöneteceklerini zannettikleri belirtildi ve eklendi:

Sanıyorlar ki, Ortadoğu’yu mezhepçi bir ateşin içine attıkları gibi ülkemizi de mezhepçi gerilimleri yükselterek yönetebilecekler. Giderek daha çok insan bu zorba mezhepçi iktidarın ülkemizi ve Ortadoğu’yu nasıl ateşe attığını görüyor.

Haziran’dan bugüne katledilen canları unutmayacaklarını dile getiren Halkevleri üyeleri, açıklamalarını “Ahmet Atakan yoldaşımızın şahsında bir kez daha söz veriyoruz ki, hayallerini satmayanların ülkesini kuracağız” sözleriyle noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here