KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa AYAR, KESK MYK Üyesi Ramazan GÜRBÜZ BES Genel Başkanı Fikret ASLAN ve Yapı Yol Sen Genel Başkanı Haydar ARSLAN düzenledikleri basın toplantısıyla hükümetin 2015 bütçesini eleştirdiler.

BES Genel Başkanı Fikret ASLAN, kaynakların içeride ve dışarıda savaşa ayrıldığını ve 2015 bütçesinin bir savaş bütçesi olduğunu belirtti.
Yapı Yol – Sen Genel Başkanı Haydar ARSLAN 2015 bütçesinin piyasalaştırılmayı, özelleştirmeyi, taşeronlaştırmayı ve iş cinayetlerini daha da arttıracağını iddia etti.

KESK Dönem Sözcüsü Mustafa AYAR’da emekçilere kaynak yok diyen hükümetin milyonlarca gaz fişeği alımına ve kaçak saraylara milyarlarca lira ayırdığını ifade etti. Hükümetin çıkarmak istediği güvenlik yasalarını da eleştiren Mustafa AYAR siyasal ve ekonomik açıdan çöküşe geçen AKP iktidarının bu gidişata karşı sesini yükseltecekleri zorba yasalarla bastırmaya çalıştığını belirtti.

KESK MYK Üyesi Ramazan GÜRBÜZ, 2015 bütçesiyle vergi yükünün doğrudan yada dolaylı olarak emekçi sınıf ve halkların omuzlarına yüklendiğini ve halkı gözeten bir bütçe olmadığını ifade etti. Kamu emekçilerini yok sayan bu bütçeye karşı sessiz kalmayacaklarını söyleyen GÜRBÜZ KESK öncülüğünde diğer emek ve meslek örgütleriyle birlikte 13 Aralık’ta Ankara’da Halkçı Bütçe Demokratik Türkiye mitingi gerçekleştireceklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here