Hakkımızı Alana Kadar Mücadeleye Devam Edeceğiz!Ödenmeyen fazla mesai ücretlerinin ödenmesini isteyen BES Antalya Şubesi üyeleri bu gün saat 16:45’te Antalya Defterdarlığı içinde protesto eylemi yaptı.

Grup adına açıklama yapan BES Antalya Şube Başkanı Mustafa AYAR “Bu gün bu saatte niçin burada olduğumuzu hepiniz biliyorsunuz. Yaklaşık 1 aydır 6552 sayılı yasaya istinaden 07.11.2014 tarihli resmi gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararının geriği olan fazla çalışmamızın karşılığı olan ücretlerinin Tıpkı İstanbul, Ankara,İzmir; Manisa ve diğer illerde ve ilimiz Malmüdürlükleri olduğu gibi 2014 / Ekim ayı karşılığının ödenmesini talep ettik. Ancak olumlu yaklaşım göremedik.Bu talebimizin karşılanması için 18.12.2014 tarihinde Uyarı amacı ile yarım gün üretimden gelen gücümüzü kullandık. Bu Demokratik tepkimiz sonucu Bizler Vergi Dairesi başkanlığından davet edilmeyi beklerken ,davet edilmediğimiz gibi, Bu binada örgütlü bulunan ve yaklaşık 600 kişiyi temsil eden Sendikalar olarak Randevu talebinde bulunduk.Görüşme için davet edilmediğimiz gibi , Randevumuza olumlu yanıt verilmemiştir. Aslında muhataplık ilişkisi değerlendirildiğinde 600 çalışanı temsilen istenen randevuya olumsuz yanıt vermek ,bizim açımızdan kabul edilebilir değildir.” dedi.

Biz Buradayız!

Hukuksuzluğa ve baskılara rağmen mücadeleye devam edeceklerini ifade eden AYAR “Vergi Dairesi başkanlığımızın yetkilileri bilmelidir ki Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanları burada… Biz buradayız. Son günlerde çalışanlar üzerinde baskıların arttığını görmekteyiz. Lavaboya kaç kez gittiğimizden tutunuz kaç dakika kaldığımızın bile sorgulandığı, Saat 12.00 olmasına rağmen Makbuz kesmeye devam edilmesinin istenmesi, Vergi Dairelerinde İşlem yönergesi çok açık olmasına rağmen Mesai saati bitimine kadar veznelerin açık tutulması,

Veznelerde veznedar arkadaşların tuvalete bile gidişlerinin “mükelleflerce baskı altına alınsın” diye bizim de talebimiz olan ve de olumlu bulduğumuz , numaratörlerin çalıştırılmaması baskının geldiği boyutları göstermektedir. Biz 18.12.2014 tarihinde söylediğimizin arkasındayız. “Bu daha başlangıç mücadeleye devam diyoruz.” Hak gaspları, yok sayılmak, hukuksuzluklar ve baskılar devam ettiği müddetçe her türlü demokratik tepkimizi ortaya koymaktan geri durmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here