Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak başlatılan inşaatın, İmam Hatip Ortaokuluna dönüştürülmesine tepkiler büyüyor.

Antalya ili, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak inşaatı başlatılan okul, İmam Hatip Ortaokulu yapılmasına başta veliler olmak üzere Eğitim Sen Antalya Şubesi büyük tepki gösterdi.

“Güzeloba’lılar Sizi Dayanışmaya Çağırıyoruz” başlığı ile bir bildiri hazırlayan Güzelobalı Veliler, açtıkları standlarda bu bildirileri dağıtırken ayrıca birde imza kampanyası düzenlediler.

Eğitim Sen Antalya Şubesi Yürütme Kurulu’da bir açıklama yaparak “Güzeloba velilerinin bu haklı taleplerinin yanındayız, takipçisiyiz” dedi.

“Değerli arkadaşlar
Muratpaşa ilçesinde bulunan Güzeloba Ortaokulu için yapılan binada Güzeloba İmam Hatip Ortaokulu açılmıştır. Bununla ilgili okul aile birliği öncülüğünde ek binanın halen ilkokulla beraber sabahçı- öğlenci olarak eğitim veren ve aynı binada bulunan Güzeloba Ortaokulu velilerine defalarca söz verildiği gibi tahsis edilmesi için bir dizi etkinlikler planlanmıştır. Eğitim Sen Antalya Şubesi olarak velilerimizin yanındayız. Bu amaçla öncelikle change.org da bir sanal imza kampanyası başlatılmıştır. Ayrıca Güzeloba pazarı içinde bir stand açılmış velilerimiz ve mahalle sakinleri burada da broşür dağıtmak ve imza toplamaktadırlar. Yukarıda gönderdiğimiz tek sayfalık bildiri durumu özetlemektedir. Zorla İmam Hatipleştirmeyi ne Güzeloba halkı ne de Güzeloba Ortaokulu velileri kabul etmemektedir.
Eğitim Sen Antalya Şubesi olarak Güzeloba velilerinin bu haklı taleplerinin yanındayız, takipçisiyiz.

Eğitim Sen Antalya Şubesi

Yürütme Kurulu

Lütfen kampanyayı imzalayalım.

Antalya ili, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak inşaatı başlatılan okul, İmam Hatip Ortaokulu yapıldı.

Mevcut Güzeloba İlkokulu ve ortaokulu ise aynı binada ikili eğitim vermektedir. Antalya’nın en büyük mahallesi olan Güzeloba’nın ihtiyacı İmam Hatip değil, Ortaokul binasıdır.

Olmayan öğrenciler için okul açmak, büyük bir israftır. Çeşitli baskılarla ortaokul çocuklarının İmam Hatip’e yönlendirildiği de gelen duyumlar arasındadır.

28 derslikli Güzeloba Ortaokulu öğrencilerinin hiç dağılmadan yeni binada eğitimine devam etmelerini ve okulumuzun Güzeloba Ortaokulu olarak açılması ve idare edilmesi yönündeki kampanyamızı başlattık.

Çocuklarımızın laik, bilimsel ve eşit bir eğitim anlayışı çerçevesinde normal bir okulda eğitimine devam etmesini istiyoruz. Tüm velilerimizi okulumuza sahip çıkmak için mücadeleye davet ediyoruz.

Kampanya imzalamak için link https://t.co/wK2702r8RN


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here