1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında KESK, DİSK, TMMOB ve TTB Antalya Tabip Odası öncülüğünde onlarca sendika, meslek odası, dernek, siyasi parti ve hareket üyesi yaklaşık 15 bin kişi Aydın Kanza Parkı’nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Yürüyüş boyunca “Yaşasın 1 Mayıs alanlardayız”, “Her yer Taksim her yer direniş “Faşizme Karşı Omuz Omuza” “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atıldı. Çeşitli pankart ve flamalar taşıyan binlerce emekçi, Aydın Kanza Parkı ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki yaklaşık 1.5 kilometrelik mesafeyi 2 saatte yürüdü.

Emekçilerin Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmasının ardından, 1 Mayıs 1977 tarihinde İstanbul Taksim’de öldürülen emekçiler için saygı duruşunda bulunuldu, daha sonra ise konuşmalar başladı. DİSK Akdeniz Şube Başkanı Cemal Aybar, TMMOB Dönem Sözcüsü Vahap Tuncer ile KESK Antalya Şubeler Platformu Sözcüsü Kadir Öztürk ve Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Halil Duran birer konuşma yaptılar.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalar, konuşmalar, türküler ve halaylar eşliğinde devam etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here