Antalya Gençlik Muhalefeti adına bir  açıklama yapan Hüseyin Toprak 23 Mayıs Çarşamba

günü KESK öncülüğünde gerçekleştirilecek grevde kamu emekçilerinin yanında olacaklarını söyledi.

Hüseyin Toprak “Antalya Gençlik Muhalefeti olarak 23 Mayısta kamu emekçilerinin yanında olacaklarını liselerde ve üniversitede derslere girmeyerek greve destek vereceklerini”  belirtti.

Toprak “AKP hükümetinin her fırsatta en çok büyüyen ekonomi olmaktan bahsettiğini ama büyümeyi en büyük katkıyı yapan kamu emekçilerinin sefalete mahkum edilmek istendiğini belirtti. Neo liberal politikalarla emekçileri ve halkı yoksulluğa ve sefalete mahkum eden AKP’nin her türlü çılgın projeyle sermaye sınıfına oluk oluk kaynak akıttığını hakkını isteyen emekçiye ise “Yunanistan oluruz” yalanıyla korkutmaya ve emekçiler üzerinde ki şiddeti artırmaya çalışmaktadır” dedi.

AKP’nin her türlü baskı ve şiddetine direnen ve insanca yaşamak için mücadelelerini sürdüren kamu emekçilerinin yanında olduklarını belirten Toprak 23 Mayısta gerçekleştirilecek greve destek olacaklarını vurguladı.

23 Mayıs 2012 Çarşamba günü Antalya Gençlik Muhalefeti olarak saat 10.00’da Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önünde kamu emekçilerinin yanında olacağız. Tüm halkımızı da kamu emekçilerine destek olmaya çağırıyoruz.    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here