Antalya Valiliği aşağıda ayrıntıları yazan yürüyüşü yasakladığını bildirdi.

Sivas Katliamı’nın 23.yılında Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri 3 Temmuz 2016 Pazar günü saat:18.00’da Aydın Kanza Parkında toplanarak  Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecekler.

Sivas Katliamı’nın 23.yılında yitirdiklerimizi hasretle anıyoruz

Sivas Katliamı’nın üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen karanlıkta kalmaya, iktidar tarafından üzeri örtülmeye devam ediliyor. İktidar, hesaplaşma yerine Katliamı unutturmaya, toplumsal hafızadan silmeye ve gerçekleri gizlemeye yönelik gayret içerisinde.

Sivas Katliamı’nın 23. yılında, katliamlar ülkesine dönüştürüldü ülkemiz.

Madımak’ı hatırlamak bugün, ülkemizi bu karanlık kuşatma altına sokan zihniyetle hesaplaşma çağrısıdır.

Sivas’ta yakanlar, o karanlığı savunanlar bugün ülke ve bölgemiz üzerindeki kuşatmasını yoğunlaştırmış durumda.

AKP iktidarı, ülkemizin tüm ilerici kazanım ve değerlerine savaş açmış durumda. Laikliğin kırıntıları dahi yok edilmek isteniyor. Okullardaki gerici baskı ağı yoğunlaştırılıyor. Toplumsal yaşam dinsel kurallarla örülüyor.

Öte yandan bu zihniyetin parçası olarak ve Ortadoğu’da mezhepsel çatışmalar temelinde geliştirilen cihatçı teröristler ülkemizi ve toplumu hedef alıyor. AKP’nin Suriye savaşında ittifak yaptığı, beslediği, silah yardımlarıyla güçlendirdiği ve ülkemizde yerleşik hale getirdiği cihatçı çeteler, teröristler son olarak Atatürk Havalimanı’nda insanlarımızı katletti.

Gerici yobaz karanlığın ülkemizi teslim almasına asla izin vermeyeceğiz. Sivas’ın çağrısı Laikliği Kazanmak için mücadeleye çağrıdır.

Gerici saldırıya karşı her yerde omuz omuza verelim, laikliği kazanalım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here