Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim-Sen Antalya Şubesi tarafından düzenlenen Gençlik Kampı Lara Birlik tesislerinde başladı.

Eğitim-Sen üyesi emekçilerin 10-15 yaş arası çocuklarının katıldığı kamp, 30 Temmuz günü sona erecek.

 

Çadırlarda kalan öğrenciler, akşam saatlerinde de eğitmenleriyle birlikte kentlilik bilinci üzerine sohbet ediyor. Gençler, karşılaştıkları bir olay karşısında nasıl bir çözüm yoluna gittikleriyle ilgili deneyimleri de birbirleriyle paylaşıyor. Doğa ve denizle baş başa bir tatil yaşayan gençler, kamp süresince problem çözebilmeyi, uyumlu şekilde hareket edebilme becerisini ve takım oyunları ile de eğlenerek öğrenme fırsatını yakalıyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen kampta cep telefonu ve abur cabur yasak. Sadece besleyici ve yararlı besinlerin bulunduğu kampta, çocuklar eğlenerek öğreniyor ve aynı zamanda ortak yaşamın getirdiği zorunluluklarla yüz yüze kalıyorlar. Çuval yarışı, ip çekme  gibi oyunların yanı sıra, yüzme öğretmenleri eşliğinde günde iki kere denize giriyorlar. Çocuklar eğitmenleriyle birlikte kamp kurallarını oluşturuyorlar ve bu kurallara göre hareket ediyorlar. Çoğu ailesinden ilk kez ayrılan çocuklar kamp yaşamını kontrol etme yoluyla kendi yaşamlarını kontrol etmeyi öğreniyorlar. Eğitim-Sen Antalya Şubesi Örgütlenme Sekreteri Raşit Araz, kampın sadece çocukların bedensel gelişimlerini desteklemekle kalmayacağını aynı zamanda demokrasi kültürünün içselleşmesini sağlayacağını söyledi. Büyükşehir belediyesine bu olanağı eğitim emekçilerinin çocuklarına da sağladığı için teşekkür eden Araz, önümüzdeki yıllarda Büyükşehir belediyesiyle daha uzun periyotlarda çalışmayı umduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here