Geçtiğimiz haftadan bu yana Genç Chpliler partilerinin soldan ve devrimcilikten uzaklaştığını, sağa açılarak

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çlatı aday olmasıyla birlikte gelişen süreci değerlendirerek bu rahatsızlıkları bir takım platform ve sosyal medyada dillendirmeye başladılar ama bazı eksiklikleri görmeden. Son sekiz seçimdir sağa açılma politikası güden Chp’nin 2 sene önce yapılan kongrede usulsüzlük yapıldığını iddaa eden İsa Gök’ü yaka paça dışarı atan kendileri değilmiş gibi, Yaşar Nuri Öztürk, İlhan Kesici, Kamer Genç, Lütfullah Kayalar gibi sağcı milletvekilleriyle sağa açılırken oy vermemişler gibi. Bir çok örgütle bir araya gelen Kılıçdaroğlu solu bir kenara itmiş bir dönemin meşhur lafı kızıl elma için Mhp ile yan yana durmaya karar vermiş. Şimdi bu genç Chp’lilere rahatsızsın kardeşim de o zaman sıkıştır partini de mecliste Hdp ile yan yana gelsin diyorsun ona da olmaz diyor. Hakketen bu genç Chp’liler rahatsız !

Türkiye’de 80 darbesi sonrası işkencehanelerde yüzlerce devrimciye işkence yapan, Ali Uygur’un katili olan ve bir çok karanlık ve faili meçhul cinayetlerde adı geçen Hanefi Avcı dün serbest bırakıldı. Tam da Kenan Evren’in mahkum edilidiği hafta. İşte Ekmeleddin’in adaylığı noktasında partisinin sağa açılmasından rahatsız olan Genç Chp’liler neredeyse dün sosyal medyada bayram havası yarattılar. Hanefi Avcı adlı devrimcilerin katili olan zat için bayram havası yaratan devrimci Chp’liler! Şimdi politika üretemeyen, halkın içinde yer alamayan, halkın sorunlarına çözüm üretemeyen, güven vermeyen ama toplumun her kesimini kucaklayacağız diyerek sadece Mhp ve Cemaate kucak açan Chp’den rahatsızlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Ali Uygur öldürülüp, mezarı bile ailesinie söylenmezken içeride kalan bir tane ayakkabısıyla sonrasında yakalanan Devrimcilere ” Bu ayakkabının sahibini tanıyor musunuz?” konuşmazsanız sonunuz Ali Uygur gibi olur diye tehditler savuran işkence eden katil Hanefi Avcı’yı şimdi devrimci ilan ederek çıkmasına sevinen Genç Chp’iler gerçekten Rahatsız!

Ki zaten bu zat, çıktı ve çıkar çıkmaz o çok sevilen bazı arkadaşları gibi RTE’ye selam durdu. Hükümeti mağdur ilan etti. Şimdi durup da şöyle bir geçmişe baksalar bu chpliler bu adama sevinmek yerine, belki de Ekmeleddin İhsanoğlu’na sevinmeliler.

Sağa açılıyoruz diye Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çatı adaylığına, Mhp ile kol kola yürümeye üzülen, Devrimcilerin, solcuların, yurtseverlerin katili, işkencecisi Hanefi Avcı’ya verilen tahliye kararına ve hatta ulusalcı medyanın poh pohlayarak haber yapmasına seviniyorlar. Rahatsız olan Chp’linin durumdan rahatsız olmayanıyla arasında bir fark var mı ben göremiyorum.

Son dönemlerde Genç Chp’liler hakikaten Rahatsız !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here