TED-YAR DER / Gelişim Sanat Kültür Evi 20 Eylül 2017 Çarşamba saat:19.00 açılıyor. Açılışta opera sanatçısı Tuncer Tercan’ın sesinden türküleriyle Ruhi Su anması yapılacak.

Gelişim Sanat’ın halk kütüphanesi ve yayın evi ofisi olarak kullana geldiği Haşim İşcan Mah. 1304 Sk. No: 34 (Işıklar Öğretmenevi Şubesi arkası) Muratpaşa – Antalya adresindeki bahçeli eski Antalya evinin bakım, onarım çalışmaları TED-YAR DER (Tiyatro Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği) tarafından tamamlanarak kültür evi olarak hazırlandı.

TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evinin geniş bahçesi yaz ayları hem kafe hem açık hava sineması-tiyatrosu olarak kullanılacak, şiir ve müzik dinletileri, anmalar, toplantılar, kutlamalar yapılacak

Evin kapalı alanında yer alan üç odadan ikisi ve antresi kış aylarında hem sahaf kafe hem de sanat kursları için derslik olarak değerlendirilecek. Yine kapalı alandaki genişçe salon oda tiyatrosu halinde düzenlendi. Açık ve kapalı salonlarda çocuklar, gençler, yetişkinler için tiyatro gösterileri düzenlenecek, okuma tiyatrosu yapılacak, öğrenciler derslerine çalışabilecek. Sanat üretenlerin dayanışma ve yardımlaşma derneği olan TED-YAR DER, bünyesinde açtığı Çocuk Kulübü ve Kültür Sanat Kulübü ile izleyicileri, dinleyicileri, okurları bir çatı altında buluşturmayı amaçlamakta.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here