1 Mayıs’a günler kala Antalya Gençlik Muhalefeti Akdeniz Üniversitesi’

nde bir basın açıklaması yaparak öğrencilere 1 Mayıs’a katılım çağrısı yaptı. Açıklama esnasında sıksık “Yaşasın 1 Mayıs”,”Ülkene,üniversitene,özgürlüğüne sahip çık”,”isyan devrim özgürlük” ve “biji yek gulan” sloganları atıldı. Gençlik Muhalefeti adına açıklamayı Handan Yıldırım okudu.

Handan Yıldırım  “1 Mayıs’ta AKP’nin tüm bu baskılarına, sömürü ve talanına; özgürlük ve demokrasiye açtığı savaşa karşı mücadeleyi, isyanı büyütmeye çağırıyoruz.

Bilimsel ve demokratik bir niteliğe sahip, parasız, nitelikli bir eğitimin verildiği, söz ve karar hakkının üniversite bileşenlerine ait olduğu bir eğitim için üniversitelerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Kitapları örgüt dökümanı sayan, basılmamış kitaplara bile müdahale eden; öğrencileri, akademisyenleri, gazetecileri tutuklayan, tüm muhalif kesimleri baskı altına almaya çalışan zihniyete karşı muhalefeti genişletmeye, özgürlüğümüze sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Piyasa ve cemaat ağlarıyla kuşatılmış bugünün üniversitelerinde binbir zorlukla bitirilen öğrenim süreci sonunda bizleri bekleyen işsizlik, güvencesiz çalışma ve beraberinde geleceksizliğe karşı; geleceğimizi, yarınlarımızı elimizden almaya çalışanlara karşı, bizi bekleyen güzel günler umuduyla geleceğe sahip çıkmaya çağırıyoruz!”  dedi

Açıklamanın devamın “Biliyoruz ki Gelecek Biziz ve Değiştireceğiz!“Üniversiteme, Özgürlüğüme, Geleceğime Sahip

Çıkıyorum!” diyerek bizi hapseden çemberi birlikte kırmak için 1 Mayıs’ta Gençlik Muhalefeti Saflarına” diyerek öğrencileri 1 Mayıs’a katılmaya çağırdı.

Not: Antalya Gençlik Muhalefeti’nin 1 Mayıs için Toplanma Yeri Dönerciler çarşısı Karşısı Vakıf İşhanı Önü Toplanma saati 11.30

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here