Antalya Büyükşehir Belediyesi yıllar öncesine dayanan Şarampol Caddesi fiyaskosunu telafi etmek amacıyla başlatmış olduğu Şarampol Caddesi’ni yaşanabilir bir yer yapma bahanesiyle halkın kullanımındaki sınırlı yeşil alanlara saldırmaya devam ediyor.

Bilindiği gibi daha önce Cumhuriyet Mahallesi’ndeki parkı yıkmış, ardından Giritli Park’a gece operasyonu düzenlemiş ve halkın refleksi ve yaşam savunucularının anında tepki göstermesi üzerine kurulan halk meclisi sayesinde geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Dün ise yine aynı proje kapsamında Tahılpazarı Semti’nde içinde Muhtarlık binasının ve mahalleye elektrik sağlayan trafo binasının da bulunduğu küçücük park üzerinde havuz vb. düzenleme çalışması yapıyoruz denilerek çalışma başlatılmıştı. Güzelleştirme çalışması olduğuna inandırılan halk gece yarısı sürprizle karşılaştı. Yapılan bir gece operasyonu ile ağaçlar sökülerek götürüldü ve genişçe bir alan yol açılmak gerekçesiyle kazıldı.

Muhtarlık binasına zarar vermeden halkın kaldırım alanlarını yıkarak yapılan bu çalışmayı Mahalle muhtarına sorduğumuzda “kendisinin konu ile ilgili bilgisinin bulunmadığı kararın belediye meclisi tarafından alındığını yapabileceği bir şey olmadığını” belirtti.

Esnaf ve mahalle halkı ile görüşen muhabirimiz “proje ile ilgili kendilerine hiçbir şekilde danışılmadığını, esnafın kaldırımlara yaptıkları masrafın bile telafi edilmediğini. Muhtarın konudan daha önceden haberdar olduğu ve muhtarlık binasına zarar vermeden etrafındaki ağaçları söktüklerini, yapılanların hukuksuz olduğunu bildikleri için yangından mal kaçırırcasına gece yarısı operasyonu yaptıklarını” söyleyerek tepkilerini dile getirdiler

Haber:İsmet Papilla

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here