Haftanın üç günü (Salı-Perşembe ve Cumartesi ) 1E1’in önünde saat 21.00’de toplanıp, yürüyerek 21.30’da

Tivak Market ‘in karşısındaki Ersan Ünal Parkı’nda (Çapul Park) forum gerçekleştiren Konyaaltı Çapulcular Meclisi  bir Taslak Metin oluşturarak tatışmaya açtı. Hazırlanan Taslak aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

****

Antalya Lara Formu Her Salı ve Perşembe saat:21.00’da Lara Kent Meydanında toplanıyor. 21 Temmuz 2013 Pazar günü ise Laura Alışveriş Merkezi önünde toplanarak Lara Kent Meydanına yürüyecek.

Meltem Formu üyeleri Atatürk Kültür Merkezi (AKM) bahçesinde birlikte yemek yedi.

Meltem Formu üyeleri Atatürk Kültür Merkezi (AKM) bahçesine serdikleri gazete kağıtları üzerinde evlerinden getirdikleri yemekleri yediler.  Yemekte bir açıklama yapan Meltem Formu Sözcülerinden Akın Önen, yeni yapılacak olan stadyumla ilgili Meltem’de böyle büyük spor alanının yapılmasına karşı olduklarını belirterek ” Sayısal kapasitesi bu denli yüksek olan bir spor alanını istemiyoruz. Meltem’de böyle büyük spor alanının yapılmasına karşıyız. Burası spor alanı olarak kalsın. Gençlerin, halkın spor yapabileceği alan olarak kalabilir. Stadyum beraberinde bir ulaşım sorunu da beraberinde getireceği için istemiyoruz” dedi.

Konyaaltı Çapulcular Meclisi  TASLAK METİN

BİZLER;

Halkı; açlığa, yoksulluğa, işsizliğe mahkum eden ,tüm söylemleriyle aşağılayan ve ötekileştirenlere,

Çarpık ve gerici eğitim anlayışıyla çocuklarımızın geleceğini karartanlara,

Yargıyı ele geçirip kendi menfaatleri doğrultusunda kullanan ,muhalif gördükleri herkesi yıllardır neyle suçlandıklarını bilmeden içeride tutanlara,

Kadına yönelik taciz,tecavüz ve şiddeti meşrulaştıran, kaç çocuk ve nasıl doğuracağına karar verenlere,

Dini her şeye alet ederek toplumsal yaşamı muhafazakarlaştırıp laik yaşamı ortadan kaldırmaya çalışanlara,

Ülkemizin bütün kaynaklarını özelleştirip doğamızı talan edenlere,

ABD ‘nin çıkarları doğrultusunda ülkemizi Ortadoğu’da ki çatışmalara sürükleyenlere karşı ,

Taksim Dayanışması’nın talepleri taleplerimizdir diyor; Gezi Parkı Direnişinin başlangıcından bugüne halkın haklı ve demokratik taleplerini polis şiddeti ,gözaltı , tutuklama ve yaralamalarla bastırmaya çalışan gençlerimizin ölümünden sorumlu olan AKP Hükümetine karşı,

ARTIK YETER !

İNSANLARIN; LAİK, EŞİT, ÖZGÜR, DEMOKRATİK, KARDEŞÇE, BİRARADA ,İNSANCA YAŞAYACAKLARI BİR ÜLKE İÇİN DİRENİŞE DEVAM DİYOR,

SİZLERİ DE BİRLİK VE DAYANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ.

Haftanın üç günü (Salı-Perşembe ve Cumartesi ) 1E1’in önünde saat 21.00’de toplanıp, yürüyerek 21.30’da Tivak Market ‘in karşısındaki Ersan Ünal Parkı’nda (Çapul Park) forumlar yapıyoruz.Park Meclisimizde özgürce hepimiz düşüncelerimizi söyleyip, ortak kararlar alıyoruz. Gerçek anlamda demokrasiyi buralardan hayata geçiriyoruz.

BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM!!!!!

KONYAALTI ÇAPULCULAR MECLİSİ

İnternet İletişim Adresleri:

Konyaaltı Çapulcuları ( Sayfa )

Diren Konyaaltı ( Kapalı grup )

Konyaaltı Genç Çapulcuları ( Sayfa + Kapalı Grup )

 

KONYAALTI ÇAPULCULAR MECLİSİ

16 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE YAPILAN FORUM TUTANAĞI

16 Temmuz Salı günü saat 21.15’te Birebir önünde toplandık. Yaklaşık 60’a yakın arkadaşımızla sloganlarımızı atarak, Çapulcu Park’a kadar yürüdük. Parkta bizi bekleyen dostlarımızla , yaklaşık 100 kişi ile forumu başlattık.Gündem oluşturmak için öneriler sunuldu.Öneriler doğrultusunda gündem aşağıdaki şekilde oluşturuldu.

1-Bilgilendirme

2-Serbest Kürsü

3-Taslak Bildiri

Bilgilendirme gündem maddesi doğrultusunda;

Yürütme;İnternet iletişim adresleri yeni katılan arkadaşlar için tekrar edildi.Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan Anma Etkinliğine yaklaşık Konyaaltı Meclisinden 40-45 kişi katıldı.Meydanda 1000 kişinin katılımı ile saat 22.30’a kadar bir anma yapıldı.

Antalya’da ki diğer park yürütmeleriyle (Lara-Aydın Kanza) bir toplantı yapıldı.Toplantı perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan Yeryüzü Sofrası ve sonrasında ki forumun nasıl yapılması gerektiği konusu ile ilgili yapıldı.Yavuz Özcan Park Meclisi bundan sonraki meclis toplantılarını Aydın Kanza’da yapacağını belirtti.Bu etkinliğe katılım konusunu serbest kürsü gündeminde meclisimizde konuşup karar vermemiz gerekiyor,diyerek serbest kürsü gündemine geçildi.

Serbest kürsü gündem maddesi doğrultusunda;

—Arkadaşlar onlarla bizim gezi Direnişi sürecinde bir dayanışması oluştuğu için bu etkinliğe katılmamız gerekir diye düşünüyorum.

—Dün Aydın Kanza’da ki foruma katıldım.Oradaki arkadaşlar Yeryüzü Sofrası etkinliğine katılma kararı aldı.Önerim diğer park meclislerini yalnız bırakmayalım,biz de katılalım.

—Anti-Kapitalist Müslümanların Antalya Yeryüzü Sofraları bildirisini sizlere okumak istiyorum.(Bildiri okundu)Şimdilik direnişimiz ortak.Bizde kendi yiyeceklerimizi getirerek bu etkinliğe katılalım.

Taslak Bildiri ile ilgili gündem maddesine geçildi.

Yürütme ;bildiri ile ilgili kendilerine iletilen dört taslak metni meclise okudu.

—Arkadaşlar benim önerim’’ AKP kimseyi teğet geçmedi’’gibi vurucu bir iki slogan bularak parkımızın yerini ve toplanma saatini belirten kısa bir el ilanı hazırlayalım.

Yürütme;arkadaşlar sayımız azalmış değil.Şuan 25 arkadaşımız il dışına çıkacağının bilgisini yürütmeyle paylaşmışlardır.Ayrıca burası bir tatil kenti.Misafiri olduğundan dolayı katılamayan arkadaşlarımızın olduğunu da biliyoruz.

–Ben genç bir çapulcuyum bence her gün yürüyüş yapılmalı,haftada üç günde toplantı yapılmalı.Bir gün gelemeyen diğerine katılabilir.

–Aynur arkadaşın önerisini destekliyorum.Bir an önce bildiriyi hazırlayıp elden dağıtalım.

–Kısa bir el ilanı hazırlayalım,metinlere takılmayalım.

–Bu bildiri taslaklarını kapalı gruba atıp orada oylayalım, en çok onay alan bildiriyi basalım.

–Ben Arapsuyu’nda oturuyorum.Bir arkadaşım aracılığıyla buradaki forumdan haberdar oldum.Konyaaltı çok büyük.Bütün mahallelere bu forumu duyurmalıyız.Arapsuyu’na ben el ilanlarını dağıtabilirim.Daha sonra maddelerini tartışarak yeni bir bildiri hazırlayabiliriz.

—Ben de hazırlanan bildiriyi apartmanımda dağıtabilirim.Bu gece hemen bir el ilanı hazırlamalıyız.Bilgisayarda da metni tartışıp,sadeleştirebiliriz.

—Ben de el ilanı üzerinde tartışıp sadeleştirelim derim.Acil olarak bildiriyi hazırlamalıyız.Vurucu birkaç cümle de olabilir.

—Kısa metin nereye çağıracağımızla ilgilidir. Hazırlayacağımız diğer uzun metin ise neleri istediğimizle ilgili olmalıdır.Davetiyeyi A-5 şeklinde hazırlamalıyız.Sadece seçim barajını kaldırılmasını istersek bu altı doldurulmamış bir şey olur.Öncelikle biz çağrı metni hazırlayalım.Sonrasında burayı tanımlayan metin hazırlayabiliriz.

—Şu an burada oluşumuzun nedeni Gezi Direnişidir.En büyük eksikliğimiz örgütsüzlüğümüzdür.Mevcut iktidara tepkimizden dolayı buradayız.Bunlara bildiride özellikle yer vermeliyiz.

—Derdimizi anlatan ,niçin sokaklara çıktığımızı anlatan, perşembeye de yetiştirmeyi hedefleyen bir bildiriyi acilen hazırlamalıyız.

—Biz bu bildirinin dağıtımını iyi organize etmeliyiz.Karanlık çökmeden önce toplanmalı,en az buradaki arkadaşlarla birlikte sokak sokak ,pazar pazar dağıtmalıyız.Ayrıca arkadaşlar bildirilerden alıp kendi çevrelerine da dağıtabilirler.

—Yoğurtçu Park çalışmalarını takip ediyorum.Orada da bizim yaptığımız çalışmalara benzer çalışmalar var.

—Güzel sanatlar öğrencisiyim.bu forumlar demokrasinin merkezi haline gelmiştir.İdeolojik tartışmalar bizi ileriye götürüyorsa olumludur.Hükümet bir çok ilde Gezi Direnişçilerine yönelik operasyonlar düzenlemektedir.AKP iktidarının baskısından sindirilen insanlar sokağa çıkarak korkuyu yenmiştir.Tüm direnenler bu ablukayı ortadan kaldırmıştır.

—Eve geç geldiğimden dolayı meclis toplantılarından haberim olmadı.Bu gece ilk kez geldim.Ben çapulcuyum ve farkındayım diye bir sloganla el ilanı hazırlanabilir.Bununla insanları buraya çağırabiliriz.

—Arkadaşlar bu bildiri işini sonlandıralım.Başka bildirilere benzemek yerine bizi ifade etsin.Bildiride Sünni İslam’ın kadına yönelik şiddeti eşit ve özgür bir ülke gibi demokratik talepleri içeren birkaç cümlelik kısa bir metin hazırlayalım.Bir kaç arkadaşımızı görevlendirelim ve onlara güvenelim.Hazırlanan metni cumartesi günü tartışalım.

ALINAN KARARLAR

1-Bildiriyi hazırlamak için öneri sunan dört arkadaşın yanı sıra katılmak isteyen arkadaşlarla Çarşamba günü saat 15.00’de buluşulacak.

2-Hazırlanan taslak bildiri Çarşamba günü saat 17.00’de iletişime atılacak ,netleştirmek için de Çarşamba günü saat 21.00’de parkta toplanılacak.

3-Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda ki Yeryüzü Sofrası ve yapacağımız foruma katılınacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here