Birgün önce gerçekleştirilen saldırıyı protesto etmek için Ersel Ünal Parkı’nda toplanarak yürüyüş yapan Konyaaltı Halk Meclisi üyeleri sık sık “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Baskılar Bizi Yıldıramaz”,” Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganı attılar.

“Faşist saldırılar bizi yıldıramaz” yazılı pankartı ile saldırıya uğradıkları işyeri önünde basın açıklaması yapan Konyaaltı Halk Meclisi üyelerine çok sayıda demokratik kitle örgütü yöneticisi de destek verdi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Tülin Koç , bir gün önce işletme sahibi ve çalışanları tarafından saldırıya uğradıklarını belirterek ” Dün akşam saatlerinde kapatılan park lambalarını açmak için arkadaşlarımız trafo yanına gittikleri sırada işletme sahibi ve yanındakiler tarafından saldırıya uğradı.” dedi.

“İşletme sahibi yanında 5 kişiyle forum alanımıza gelerek, küfürlerle ‘size gününüzü göstereceğiz, buradan sizi kovacağız’ diyerek saldırdı” diyen Koç, ” Kavgada başından yaralanan arkadaşımızı hastaneye gönderdik. İşletme sahibi bu kez yanında 10-15 kişiyle beraber ellerinde döner bıçakları, demir borularla saldırdı. 70 yaşındaki bir arkadaşımızı yerlerde tekmelediler. Yaklaşık 20 dakika süren bu saldırılarda polis yoktu. Polis geldiğinde bile hala saldırıları sürüyordu. Şunun da bilinmesini istiyoruz, bugüne kadar ki tüm forumlarımızda polislerin olup, akşam ki forumda polisin olmaması manidardır” şeklinde konuştu.

Basına ve Kamuoyuna
Değerli Basın Emekçileri
Değerli Dostlar
Bizler Haziran Direnişi’yle AKP’nin yoksulluğuna,yolsuzluğuna,soygununa,şiddetine,faşist baskılarına karşı sokağa çıkan milyonların bir parçasıyız.
Bizler Haziran Direnişi’nde Konyaaltı’nda sokağa çıkıp evlerine dönmeyenleriz.Konyaaltı Çapulcular Halk Meclisi olarak;Abdocan için,Ali İsmail için Ethem için ,Mehmet için,Medeni için,Ahmet için,Hasan Ferit için,çocuğumuz 269 gün küçücük bedeniyle ölüme karşı direnen Berkinimiz için yürüdük.
Savaşa karşı barış için binlerce imza toplayarak ”Barış” için yürüdük.Faşist katliamlara karşı ,Roboski için ,Reyhanlı için yürüdük.Hırsızlığa,yolsuzluğa,yoksulluğa,doğanın talanına karşı yürüdük.
Bugüne kadar aralıksız sürdürdüğümüz forumlarımızda dünyada,ülkemizde,mahallemizde önemli gördüğümüz konuları gündemimiz yaptık.Tartıştık,kararlar aldık.AKP’nin bu korku imparatorluğuna,faşist baskılarına ,anti-demokratik uygulamalarına inat,gerçek demokrasiyi parkımızda,meclisimizde hayata geçirdik
Bugün ”Yeni Türkiye ”modeli dedikleri özünde ;üniversitelerde öğrencilere sopalı,palalı saldırılardır.Barış için,Kadın cinayetlerine dur demek için sokağa çıkan kadınlara sivil faşist saldırılardır.Hak arayan işçilere ,derelerine ,doğasına sahip çıkan köylülere acımasızca saldırmaktır.İŞİD saldırılarına karşı bir aya yakındır direnen Kobane halkıyla dayanışmak için sokağa çıkanlara eli palalı sivil faşistlerle birlikte tomalarıyla,gazlarıyla silahlarıyla saldırarak 46 kişinin ölümü,yüzlerce kişinin tutuklanmasıdır,
Dostlar
Daha düne kadar eli palalı ,döner bıçaklı,sopalı sivil faşistlerin haksızlığa karşı çıkan,direnenlere nasıl acımasızca saldırdıklarını televizyonlarda canlı yayınlardan izliyorduk.Dün akşam parkımızda forum için toplanmaya başlarken park lambalarının açık olmamasından dolayı iki arkadaşımız trafonun yanındaki panoda şarteli açmak için gittiklerinde panonun kilitli olduğunu görmüş,oradan ayrılırken işletme sahipleri ve yanındakilerle iki arkadaşımıza hakaretler ederek ,arkadaşlarımızı darp etmişlerdir.Arkadaşlarımız onların gittikçe kalabalıklaştıklarını görünce oradan ayrılıp forum yaptığımız yere gelmişlerdir.Buna rağmen işletme sahibi yanında beş kişiyle forum alanımıza gelerek küfürlerle,”size gününüzü göstereceğiz,buradan sizi kovacağız”diyerek saldırdılar.İlk saldırıda bir arkadaşımızın kafasının yarılması ve saldırganları püskürtüp,yaralı arkadaşımız hastaneye gönderdik.Tekrar bu kez işletme sahibi ve yanında 10-15 kişiyle beraber ellerlinde döner bıçakları,demir borular,kemer tokalarıyla tekrar saldırdılar.70 yaşındaki bir arkadaşımızı yerlerde tekmelediler.Yaklaşık 20 dakika süren bu saldırılarda polis yoktu.Polis geldiğinde bile hala saldırıları sürüyordu.Şununda bilinmesini istiyoruz;bugüne kadar ki tüm forumlarımızda polislerin sürekli olması ancak akşam ki forumda polisin olmaması manidardır.
Bizler bu faşist güruha boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha buradan ilan ediyoruz.Parklar bizimdir.Forumlarımız devam ediyor ve edecek.
DAHA GÜN O GÜN DEĞİL
DERLENİP DÜRÜLMESİN BAYRAKLAR.
DİNLEYİN;
DUYDUĞUNUZ ÇAKALLARIN ULUMASIDIR.
SAFLARI SIKLAŞTIRIN ÇOCUKLAR.
BU KAVGA FAŞİZME KARŞI
BU KAVGA HÜRRİYET KAVGASIDIR.

BUDAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM!!!

KONYAALTI HALK MECLİSİ FORUMU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here