Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Antalya Şubeler Platformu üyeleri, akşam saatlerinde de Kazım Özalp Caddesi’nde 1 saatlik oturma eylemi yaptı.

Attalos Heykeli önünde toplanan KESK üyeleri, ‘Yaşasın örgütlü mücadelemiz’, ‘Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’ “Baskılar Bizi Yıldıramaz” “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları attı. Oturma eyleminin ardından basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Ankara’daki kitlesel basın açıklamasına gitmelerinin engellendiğini belirterek, “AKP iktidarının son iki gündür Türkiye’nin her tarafından baskı, şiddet ve faşizan yüzünü bir kez daha gördük. Buna karşı alanlarda direnmeye devam ediyoruz. KESK yıllardır fiili mücadele hattında ilerlemektedir. Bundan sonrada bu mücadelesine devam edecektir. AKP iktidarı meclisteki bu iki yasayı geri çeksin ve emekçilerin üzerindeki baskısını kaldırsın” diye konuştu. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Alanya ve Kaş KESK temsilcilikleri de kitlesel basın açıklamaları ile 4+4+4 ve AKP’nin KESK’i engelleme çabasını protesto ettiler. Antalya, Alanya ve Kaş’ta KESK öncülüğünde yapılan grev ve gösterilere binlerce eğitimci katılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here