Sedat Göçmen ile kitabı ”Fırtınalı Denizin Yolcuları” üzerine 23 Kasım 2013 Cumartesi

saat: 13.30’da ÖDP Antalya İl Örgütü binasında bir söyleşi düzenleniyor.

                                                             Fırtınalı Denizin Yolcuları
Köyler dahil olmak üzere, bu yörede kararlar, Halk Komiteleri aracılığıyla ve demokratik bir şekilde alınırdı. Buralarda biz, doğrudan, halk demokrasisinin temellerini atmaya çalıştık. Kararlar saydam, uygulamalar kolektif bir şekilde yapılırdı. Çözümü de halk ile birlikte planlardık. Orada akıttığımız ter ve sarf ettiğimiz emek karşılığını bulmuştur!

Bu kitap, Zonguldak’ta maden işçileriyle omuz omuza direnenlerin, Fatsa’da “halk yönetimi” oluşturanların, Orduda, Giresun’da fındık mitinglerini örgütleyenlerin, Rize’de, Hopa’da “Çayda sömürüye son” diyenlerin, Samsun’da, Artvin’de faşist saldırıları göğüsleyenlerin, Ünye’de, Pazarda, Aybastı’da tefeciliği ve karaborsacılığı engelleyenlerin, Perşembede trolcülere karşı balıkçıların hakkını savunanların, resmi tarih kitaplarında yazmayan gerçek hikâyesidir.
Bu kitap, Devrimci Yolun “fırtınalı bir denizde”, Karadeniz Bölgesindeki mücadele serüvenidir!
Onlar ki, Gümüşhane’de yoksul çocuklar için patates ekmeyi de, Bulanıkta köy camisini onarmayı da, çocukların kendi şarkılarını söyledikleri korolar oluşturmayı da devrimcilik saydılar!

Bu kitap, Fikrinin, Şehittin’in, Cumali’nin, Ahmet’in, Erkan’ın, Ayşe’nin ve yumruklu yıldız olmuş nice devrimcinin alın teridir!

Bu kitap, Gezi eylemlerinde direnen gençlere 30 küsur yıl öncesinden gönderilen bir selamdır!
Bu kitapta anlatılan bizim hikâyemizdir! Geçmiş unutulmasın diye… Gelecek umut edilsin diye…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here