20 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni ulaşım sistemi nedeniyle mağdur olduklarını iddia eden Ali Çetinkaya Caddesi esnafı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü.

Üç kişilik bir heyetin belediye yetkilileriyle görüşmesinin ardından grup dağıldı.

Yeni ulaşım sistemi nedeniyle Ali Çetinkaya Caddesi’nden geçen toplu ulaşım aracı sayısının 80’den 4’e düştüğünü, bu nedenle de işlerinin azaldığını iddia eden esnaf belediyeye yürüdü. Yaklaşık 25 kişilik grup, sorunlarını anlatmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile görüşmek istedi. Ancak, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Yahya Varış tarafından Genel Sekreter Yardımcıları Cemal Öcal ve Bayram Özen ile görüşebilecekleri söylendi.

Bunun üzerine grup adına Eyüp Öter, Ahmet Duman ve Mehmet Şenler temsilci olarak genel sekreter yardımcıları Cemal Öcal ve Bayram Özen ile görüştü. Yaklaşık 15 dakika süren görüşmenin ardından bir açıklama yapan Eyüp Öter, “Bizim talebimiz Ali Çetinkaya, Meydan arasındaki istikamette Altınova, Pınarlı, Doğu Garajı ve Düden Şelalesi otobüslerinin gidip gelmesiydi. Yaptığımız görüşmenin 15 gün sonra sonucu alınacak. Bu süreç içerisinde hiçbir değişiklik olmayacak. İkinci görüşmemizde Aksu, Pınarlı, Altınova istikametinde bir değişme ihtimali var” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here