Antalya Gençlik Örgütleri üç fidanı unutmadı. 6 Mayıs akşamı saat 18.30′da Attolos meydanında Antalya Gençlik Örgütleri ‘nin çağrısı ile üç fidan anıldı.

Açıklamaya gençler dışında Antalya Emek ve Demokrasi Güçleride katılarak destek verdi.

Yapılan basın açıklamasında “Burada onlarca genç Denizlere verdiğimiz sözü bir kez daha yineliyoruz!” denilerek “Bugün 6 Mayıs, bundan tam 47 yıl önce, Deniz, Yusuf ve Hüseyin idam edildi. 47 yıl oldu, onların mücadelesi, halka bağlılıkları ve cesaretleri bir gün bile unutulmadı, unutulmayacak!” vurgusu yapıldı.

Mücadele sürecek
Üniversitelerde demokratik-özerk üniversite için, liselerde parasız-bilimsel eğitim, sınavsız üniversite hakkı için, mahallelerde uyuşturucuya-yozlaşmaya karşı, işsizlik ve yoksulluğa mahkum olmamak için, fabrikalarda insanca bir yaşam ve insanca bir ücret için, eşit ve özgür bir ülke mücadelesiyle döneceğiz. Örgütlenmeye, çoğalmaya, her yerde olmaya, bulunduğumuz her alanda sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. Denizlere verdiğimiz sözü tutacağız, bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm için mücadelemizi büyütecek, onları idam edenlerin düzenlerini yıkacağız!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here