Antalya’da TBMM’deki Irak ve Suriye için düzenlenen tezkere görüşmelerini protesto yüzlerce kişi ,’Çıkarsa tezkere Bilal gitsin askere’ slogan ile yürüdü.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Antalya’da Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Devrimci İsçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK) ile Antalya tabip Odası üyeleri, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Irak ve Suriye tezkeresini protesto etti. Kazım Özalp Caddesi’nde bir araya gelen yüzlerce kişi , AKP iktidarına alkış ve ıslıklarla tepki gösterdi. ‘AKP hükümetinin IŞİD’e destek tezkeresine hayır’ pankartı ile Attalos Heykeli’ne yürüyen protestocular , ‘Çıkarsa tezkere Bilal gitsin askere’, ‘Savaş tezkeresine hayır’ sloganı attı.

Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları dışındaki askeri operasyona dahil olmasına karşı olduklarını söyledi. Ayar, “AKP hükümeti Suriye ve Irak’ta yapılacak askeri operasyonlar ile ilgili yetki isteyen savaş tezkeresini meclise getirmiştir. Biz DİSK, KESK, TMMOB, TTB emek ve meslek örgütleri olarak hükümete Irak ve Suriye’ye savaş yetkisi verecek bir tezkereye kesin olarak karşıyız. Bu tezkerelerin TBMM’den onay almasını istemiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here