Antalya Emek Partisi, İsrail askeri güçlerinin, Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı bomba, plastik mermi ve ses bombaları atması ile başlayan, Gazze’ye yönelik füze saldırıları ile devam eden Siyonist işgale karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın metnini okuyan Antalya İl Başkanı Hasan Alkan işgal edilmiş topraklarını savunan Filistin halkının yanında olduklarını vurguladı. İsrail’in Filistinli çocukları ve masumları öldürdüğü bu son saldırısı karşısında dünya devletlerinin tepkilerinin son derece etkisiz olduğu belirten Alkan “İsrail vahşiliği, emperyalistlerin riyakarlığı ve fırsatçılığı ile gittikçe büyüyen bir canavar halini alıyor” dedi.

Filistin halkının Covid-19 salgınında en çok zarar gören, en yoksul halkların başında geldiğini hatırlatan Alkan “Türkiye, Mısır, Ürdün, BAE gibi bölge ülkeleri bu sorunları çözmeye çalışmak yerine İsrail ile ilişkileri normalleştirmek ve ticareti geliştirmekle meşgul” diye konuştu.

“İsrail ile ticari çıkarlar her şeyin önünde tutuluyor”
Türkiye’nin İsrail’e sattığının, İsrail’den aldığının iki katı olduğunu vurgulayan Alkan “4 milyon dolarlık satışa karşılık 2 milyar dolarlık alış. Türkiye hükümeti bu tatlı ticaretin hep koruyucusu, kollayıcısı! Zorlu enerji grubu, inşaatçısı, devlet firması, Koç’u hepsi bir arada. İsrail ile ticari çıkarlar her şeyin önünde tutuluyor” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde işçi ve emekçilerin, değişik ülkelerden emek demokrasi güçlerinin, sendikalar, sosyalist, komünist partiler ve hareketlerin Filistin halkının yanında olduğunu hatırlatan Alkan “Bugün küçük gibi görünen, basının görmezden geldiği bu itirazın dünya emekçilerinin vicdanını temsil ettiğini düşünüyoruz ve geleceği emekçilerin demokrasi ve barış mücadelesi belirleyecek. İsrail ve destekçileri kaybedecek. Direnişin destecisi dünya emekçileri ve ezilen halkları kazanacak” diyerek sözlerini noktaladı. “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Katil ABD Ortadoğudan Defol”, “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” sloganlarının atıldığı basın açıklaması Emek Partisi’nin bildiri dağıtımıyla son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here