Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan taşeron işçiler, eylemlerini sürdürüyor.

İşe geri alınma talebiyle 38 gündür eylemde olan işçiler bir kez daha eylem yaptı. Kapalıyol Halk Bank önünde toplanan işçiler sloganlar eşliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüdüler. İşçiler yürüyüş boyunca sık sık “ Taşeron düzenine son, Taşeron işçisi yalnız değildir, Zafer direnen emekçinin olacak, İşçiler yürüyor direniş büyüyor” şeklinde slogan attılar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde taşeron işçiler adına konuşan Hacı Temur “38 gündür direnişte” olduklarını ifade ederek “Bir kaç sefer Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştük, görüşmelerde yüzde 99 sorununuzu çözeceğiz dediler ama çözmediler. Çünkü üçlü bir sac ayağı var. Bayram Özer, Daire Başkanı Özge Bey ve Çiğdem hanım. Yalan söylediğimizi küfrettiğimizi söylediler. Küfür yalanını kanıtlayamadılar ve bu yalan ortaya çıktı. Kamu malına zarar verdiğimizi söylediler, bunu da kanıtlayın dedik onu da kanıtlamadılar. “dedi.

“Bu üç kişi Büyükşehir Belediye Başkanı’nı yanılttılar işi daha da ileri götürerek ya biz ya onlar dediler. Şimdi göreceğiz biz mi onlar mı ?  Bir  kere daha buradan taleplerimizi tekrar ediyoruz.” Diyen Temur, “Atılan tüm işçi arkadaşlarımız işe geri dönsün, zamanında ödenmeyen temizlik işçilerinin, park ve bahçelerin ve güvenlik elemanlarının ücretleri düzenli bir şekilde ödensin. Üçlü sac ayağı dediğimiz kişiler görevden alınsın” şeklinde konuştu
Basın açıklamasının ardından oturma eylemi yapan işçiler saz çalıp türküler söylediler. İşçiler yarın saat 13:30’da  bir kere daha Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here