Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi (BES) TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerine başlanan Adalet Bakanlığı bütçesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Antalya Adliyesi önünde toplanan BES üyeleri adına basın açıklamasını BES Antalya Şube Antalya Adliyesi işyeri temsilcisi Nihan ALPTEKİN KURUCAOĞLU yaptı.

Bütçe İmkânları Bu Kadar Anlayışı Kocaman Bir Yalandır! diyen Nihan ALPTEKİN KURUCAOĞLU “Yargı emekçilerinin, sendikamız Adalet Bakanlığı’nda yetkili iken kazandığı yol yardımları, fazla mesai ücretleri vb. hakları Memur Senin yetkili olduğu süreçte birer birer gasp edilirken, sıra yargı çalışanları için iyileştirmeye geldiğinde tamamen yok sayılmakta ayrımcı uygulamalara tabi tutulmaktadırlar. AKP iktidarı taleplerimiz karşısında kaynaklarımız sınırlı, bütçe imkânları vb. yalanlara başvururken, iş Cumhurbaşkanı için AKSARAY yapımına gelince tüm bütçe imkânlarını seferber edebilmekte, biber gazı alımı için fahiş rakamlarla ihale açabilmektedir.

Soma katliamı hala hafızalarımızda, Ermenek’te 8 yurttaşımız halen toprağın altındayken ve bu maden faciaları ve iş kazaları yaşanmasının ana nedenlerinden birisi bu işyerlerinin denetlenemediği gerçeği ortada iken Çalışma Bakanlığı’nın bütçesini düşüren AKP iktidarı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bütçesini sürekli artırabilmektedir” dedi.

AKP İktidarını Bir Kez Daha Uyardıklarını ifade eden Nihan ALPTEKİN KURUCAOĞLU

Yargı emekçileri arasında ayrımcılığın sembolü haline gelen hakim ve savcıların maaşlarında 1155 TL artış Adalet Komisyonundan olduğu gibi geçmiş bulunmakta, Adalet Bakanlığı bütçesinde yargı emekçilerinin talepleri yok sayılmaktadır.

AKP iktidarını ayrımcı uygulamalardan vazgeçmeye, Adalet Bakanlığı bütçesinde bir bütün yargı emekçilerinin taleplerine yer vermeye çağırıyor emeğe saygı ücrette adalet istiyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here