Elektrik kesintisinden bıkan esnaf tepkisini mum yakarak gösterdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir grup esnaf sıkı sık yaşanan elektrik kesintilerine tepkilerini dükkân içinde mum ve lüks yakarak gösterdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir grup esnaf sıkı sık yaşanan elektrik kesintilerine tepkilerini dükkân içinde mum ve lüks yakarak gösterdi.

Severler Pasajı içinde dükkânları bulunan esnaf, son bir aydır günde 50 defa elektrik kesintisi yaşadıkları için yerli ve yabancı turistlere mahcup olduklarını, tepkilerini göstermek için bu yolu seçtiklerini ifade etti.

Esnaf adına basın açıklaması yapan Durmuş Sevim, sorunun çözülmesi için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) yetkililerine bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.

Sevim, kesintiden dolayı müşterilerine mum ışında hizmet vermek zorunda kaldıklarını, bunun da turizm şehrine yakışmadığını kaydetti.

Sevim tepkisini şöyle sürdürdü: “Sınırları içinde Oymapınar ve Manavgat barajlarını barındıran turizm şehrinde elektrik kesintisi olmasını anlamakta zorlanıyorum. Dünya turizminin göz bebeği Manavgat’ta turistlere mum ışında elbise satmaktan utanıyoruz. Elektrik kesintisi ile klimalar çalışmayınca sıcaktan dükkân içinde durmak zorlaşıyor. ”

Pasaj içinde berberlik yaptığını belirten Vedat Köse, elektrik kesintilerinin Ramazan Bayramı öncesi olumsuz etkilediğini söyledi. Müşterilerini mum, lüks ve cep telefonu ışığında saç ve sakal tıraşı etmekten utandığını belirten Köse, bir aydır günde 50 defa elektrik kesintisinin canlarını bezdirdiğini kaydetti.

Ramazan Bayramı öncesi berberlerin en yoğun çalıştıkları zaman olduğunu belirten Köse, yetkililerin sorunlarına bir önce çözüm bulmalarını istediklerini ifade etti.

Ayakkabı mağazasında yerli ve yabancı turistlere lüks eşliğinde ayakkabı satmaktan utandığını belirten Metin Aksu, 2 barajdan enerji üretildiği Manavgat’ta elektrik kesintisinin olmasının garip olduğunu kaydetti.

Turistlere elbise satmakta zorlandığını belirten Olcay Aktan da sorunun çözümü için yetkilileri göreve çağırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here