Eğitim-Sen Antalya Şubesi üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğü

önünde toplanarak çok sayıda okul müdürünün görevden alınmasına tepki gösterdi, basın açıklaması yaptı

Okul müdürlerine yönelik uygulanan 75 puan alma zorunluluğunu eylemlerle protesto eden Eğitim-Sen Antalya Şubesi üyeleri adına Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Kadir Öztürk, Antalya’da okul müdürü olan üyelerinin tamamına 75’in altında puanlar verilerek başarıyla yürüttükleri yöneticiliklerinin ellerinden alındığını öne sürdü.

Günü gelir hesabı sorulur
“Müdürlerimizin görev yapmaları engellenmiştir” diyen Öztürk, “Muratpaşa, Konyaaltı ve Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürleri 20 Mayıs 2014 tarihinde, kimi şube müdürleri de bir, iki hafta önce göreve başlamış ama tanımadığı eğitim kurum müdürlerini değerlendirmiştir. Siyasetten gelen ilçe ve şube milli eğitim müdürlerinin mesleki, etik, insani ve vicdani olarak nasıl o makamlarda oturacaklarını hep birlikte göreceğiz. Gün gelip devran döndüğünde onlardan hesap soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Eğitim olumsuz etkilenecek
MEB’in söz konusu tasfiye operasyonuna karşı sendikanın gerekli hukuksal girişimleri başlattığını da belirten Kadir Öztürk açıklamada şunları dile getirdi: “Başından sonuna siyasal kadrolaşma operasyonu olarak gerçekleştirilen eğitim yöneticilerinin değerlendirilmesi ve görevlendirilmesi uygulamaları, hukuktan, adaletten ve objektiflikten tamamen uzak adrese teslim görevlendirmelere yapılarak hayata geçirilmiştir. İlimizdeki değerlendirmeleri Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AKP’li örgütü birlikte yapmışlardır. Şube müdürlerinin atamaları üzerindeki şaibe daha dağılmadan, AKP’li olmayan tüm okul müdürlerini tasfiye etmek, Antalya eğitimini olumsuz etkileyecektir.” Açıklamanın ardından eylemciler slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here