Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Edebiyat Söyleşileri kapsamında polisiye roman yazarı Emrah Serbes, Antalyalılarla bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, son dönemlerin en çok izlenen dizilerinden biri olan Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes’i Antalyalılarla buluşturdu. Emrah Serbes, davet edildiği Antalya’daki her etkinliğe katılmaya çalıştığını söyledi. Serbes, 1999-2003 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm Bölümü’nü okuduğunu belirterek, bu nedenle Antalya’nın kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini kaydetti. Nasıl polisiye roman yazmaya başladığını izleyicilerle paylaşan Emrah Serbes, “Bir arkadaşım polisiye roman yazmaya çalışıyordu, ben de ona yardım ettim. Sonra bu arkadaşımın romanı beğenildi. Ben de bu işin psikolojisini bildiğimi düşündüm ve yazmaya başladım” dedi.

ANNEM GURURLA GEZİYOR

‘Behçat Ç. Her Temas İz Bırakır’ kitabının basıldıktan sonra bazı senaristlerden kitabın film olmasına yönelik teklifler aldığını belirten Serbes, çeşitli nedenlerden dolayı bu sürecin uzadığını kaydetti. Bu sürede Yalova’da annesiyle kaldığını anlatan Serbes, “Annem bana sürekli git sigortalı bir işte çalış diyordu. Ben de kitap ve senaryo tutmazsa bir tekel büfe açarım diyordum. Ama işler sonradan yoluna girdi. Annem şimdi de Yalova’da Behzat Ç.’yi yazanın oğluyum diye geziyor” dedi.

OSMANLI DÖNEMİNDE VAMPİR

Emrah Serbes, eski kuşağın değil, yeni kuşağın Behzat Ç.’yi izlediğini belirtti. Senarist Emrah Serbes, dizinin ilerleyen günlerinde, aynı zamanda senarist olan BDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in dizide rol alacağını söyledi. Serbes, şu anda Osmanlı döneminde vampiri işleyen bir senaryo yazmaya başladığını söyledi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here