Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şubesi 20-21 Ekim 2018 tarihlerinde Olimpos’ta Dostluk ve Dayanışma Kampı düzenledi.

Kampa aralarında BES Genel Başkanı Serpil Akpınar’ında olduğu sendika yöneticileri ve çok sayıda üye katıldı.

Kamp açılışında kısa bir konuşma yapan BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, “Ülkede yaşanan baskı, dayatma, ekonomik ve siyasal kıskaçlara rağmen tüm bunları değiştirmeye, dönüştürmeye kararlıyız. Gelecek güzel günlere umutla inanan emekçilerin birlikteliği ve örgütlülüğü ve dayanışması çok önemli. Eşit, özgür, laik bir ülkede bir arada kardeşçe yaşam diliyorum. “ dedi.

Devrim Mol’un konuşmasının ardından balonlu tanışma etkinliği gerçekleştirildi. Doğa yürüyüşü, deniz etkinlikleri ve tiyatro oyunlarının da gerçekleştirildiği kampta, çocuklar içinde çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Bütçe Hakkı ve Esnek Çalışma, Ekonomik Kriz, Krizin Emekçilere Yansıması, Güvencesizlik, Kadın İstihdamı, konularında eğitim çalışmaları ve atölyöler düzenlendi.

Kampa katılanlar, eğitim ve etkinliklerin oldukça verimli ve iyi geçtiğini belirterek kampın her yıl tekrar edilmesi yönünde talepleri oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here