Çıkarıldığı mahkemece terör örgütü üyeliği ve patlayıcı madde bulundurmak suçlamasıyla
tutuklanan SYKP Doğuşcan Leylek’in serbest bırakılması için yüzlerce kişi Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanarak bir yürüyüş düzenledi.

“Doğuşcan Leylek serbest bırakılsın”, “Komplolar sökmedi sökmeyecek”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarının sık sık atıldığı yürüyüş sonunda Bilge Çakmak,”AKP hükümeti yeni çıkardığı baskı yasalarını fütursuzca kullanmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında diktatörlük heveslisi AKP iktidarına karşı mücadele eden devrimcileri sudan bahanelerle gözaltına alarak tutukluyor, sindirmeye çalışıyor. Partimizin Antalya İl Örgütü üyesi Doğuşcan Leylek, polis devleti uygulamalarının son kurbanı oldu. Biz bu uygulamaları yıllardır devam eden AKP pratiğinden çok iyi biliyoruz.” dedi.

“Belli ki yoldaşımız Doğuşcan Leylek ‘makul şüphe’ye kurban edilmek isteniyor. Ancak buna izin vermeyeceğiz! ” diyen Çakmak, “Doğuşcan Leylek terör örgütü üyesi değil, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi üyesidir. Biliyoruz ki Doğuşcan yoldaşımızı terör örgütü üyesi olduğundan değil, sömürü ve zulüm düzeninizin tekerine çomak sokan bir devrimci olduğu için tutukladınız. Baskılarınız ne yoldaşlarımızı, ne partimizi ne de devrimcileri durdurabildi, bundan sonra da bunu başaramayacaksınız. Doğuşcan Leylek derhal serbest bırakılmalıdır.” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here