Sedat Göçmen ile  kitabı ‘Fırtınalı Denizin Yolcuları’ adlı kitap ve geçmiş mücadele üzerine

Antalya’da gerçekleştirilen söyleşiye çok sayıda kişi katıldı.

ÖDP Antalya İl Binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık üç saat süren söyleşide, izleyenlerin soruları ve katkılarıyla ülkenin dört bir yanında geçmişten günümüze devrimci mücadele değerlendirildi.

Söyleşi başlarken Gençlik Muhalefeti üyesi gençlerin okuduğu şiirler duygusal anlar yaşatırken   Göçmen kitabının  aynı zamanda Gezi’de direnen gençlere 30 yıl öncesinden gönderilen bir selam olduğunu söyledi.

Zamanın bazı anlarda çok hızlı aktığını bu anı yakalamanın ve gereğini yapmanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Göçmen “1980 öncesi Çorum’da  arkadaşlarımızın yaptığı kritik müdahale  büyük bir katliamı önlerken Devrimci-Yol’un Çorum’da hızla kitleselleşmesine neden oldu.” dedi.  İkinci kitabının hazırlıklarına başladığını ifade eden Göçmen,  o dönmeden bu güne ülkenin her köşesinde ciltler dolusu  yazılabilecek olaylar yaşandığına vurgu yaptı.

İlk kitapta anlatılanların  kanlarıyla bu tarihi yazanlara ve bu uğurda ölen devrimcilere saygıyla ithaf ettiğini söyleyen Göçmen, “Kitabın hazırlanmasında çok sayıda kişiyle görüşmeler yaptık. Kolektif bir çalışmayla çokça insanın üzerinde ter döktü.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here