23 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Forum Tutanağını yayınlayan Antalya Konyaaltı Çapulcular Meclisi,

26.07.2013 cuma saat 18.00’da Çapul Parkıda toplanarak bildiri dağıttı.

Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat:20.00-23.00 arası Takas Pazarı kuran Antalya Lara Formu , ayrıca he Salı ve Perşembe saat:21.00’da Forum Toplantılarını gerçekleştiriyor.

Antalya Direniş Formu 26 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Forumun notlarını yayınladı.

 

Antalya Konyaaltı Çapulcular Meclisi ,23 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE YAPILAN FORUM TUTANAĞI

23 Temmuz Salı günü saat 21. 00’da Birebir önünde toplandık. Yaklaşık 25’e yakın arkadaşımızla sloganlarımızı atarak, Çapul Park’a kadar yürüdük. Parkta bizi bekleyen dostlarımızla , yaklaşık 70 ‘e yakın arkadaşımızın katılımı ile forumumuzu başlattık.Gündem oluşturmak için öneriler sunuldu.Öneriler doğrultusunda gündem aşağıdaki şekilde oluşturuldu.

1-Bilgilendirme

2-Bildiri Dağıtımının Planlanması

3-Serbest Kürsü

Birinci gündem maddesi doğrultusunda yürütme bilgilendirmede bulundu.

Yürütme;Pazar günü Pınarbaşı’nda ki kapalı pazarda bildiri dağıtma eylemi hakkında bilgi verdi.

Bildiri dağıtımının planlanması gündemi doğrultusunda;

—Haftanın beş günü pazarlar kuruluyor.Kurulan her pazarda bildirilerimizi dağıtalım.

—Sadece pazarlarda değil ,sahile inip plajda da dağıtalım.

—Bildiri dağıtımının toplu yapma kararına rağmen katılım yeterli değildi.Aldığımız kararların arkasında durmalıyız.Yarın ki bildiri dağıtmalıyız önerisinde bulunan arkadaşların eyleme katılımını merak ediyorum.

—Mümkünse, herhangi bir gerekçesi olmayan arkadaşların bildiri dağıtımına gelmeleri önemlidir.

—Yarın Dr Cahit Ünver İ.Ö.O önünde kurulan pazarda bildiri dağıtalım.(ÖNERİ KABUL EDİLDİ)

Yürütme; yarın saat 18.30’da Dr Cahit Ünver İÖO önünde toplanıp, bildirilerimizi dağıtacağız.

Serbest kürsü gündem maddesi doğrultusunda;

—Arkadaşlar benim konuşmalarımdan rahatsız olan arkadaşların olduğunu düşünüyorum.Madem burası demokratik bir ortam herkes özgürce düşüncelerini söyleyebiliyorsa benim konuşmamdan rahatsız olmamalısınız.Faşizm sadece AKP’ye özgü değil. Bu ülkede faşist uygulamaların tarihi eskilere dayanıyor.Siz birilerinin askeriyiz derseniz birileri de başka birilerinin askeriyiz dediğinde kızmamalısınız.

—Bizim bir araya geliş nedenimizi unutmayalım.Birbirimizin hassasiyetlerini dikkate alalım.

—İlk kez söz alıyorum.Burası tabiî ki demokratik bir ortam.Bir önceki konuşmacı arkadaşın konuşmalarına katılmıyorum.Konuşurken üslubumuza dikkat edelim.Ülkemizi,bayrağımızı tartışmayı doğru bulmuyorum.

—Bu meclisin ortak paydası 11 yıllık AKP politikalarına karşı örgütlü bir duruş göstermektir.Taksim Gezi ruhuna uygun davranalım.Birbirimizi ötekileştirmeden,farklılıklarımızı zenginliklerimiz olarak kabul edelim.

—Ben biraz uzun konuşacağım.Hepimizin ortak paydası AKP’ye karşı olmak değil midir?Size AKP’nin bugünkü durumu hakkında bir takım değerlendirmelerde bulunacağım.Geçenlerde yapılan bir kamuoyu yoklamasına göre AKP %40 civarında ,CHP %30 ,MHP ise %17-18’lerde.İlginç olan ise İşçi Partisi %2 gözüküyor.Oysa İşçi Partisi yüz bin civarında oy alan bir partiydi.Ben İşçi Partili değilim.Ama İşçi Partisinin %2 olması demek yaklaşık üç milyon oy demektir.1 hazirandan bu yana yaşananlar AKP’de ciddi bir oy kaybına neden olmuştur.Gerçi seçimlere daha aylar var.AKP bir çok noktada çuvallamıştır.Bunların başında ekonomi gelmektedir.Bildiğiniz gibi Türkiye ekonomisi sıcak paraya dayalı bir ekonomidir.ABD , faizi yükselterek sıcak parayı kendi ülkesine çekmiştir.Bizim gibi ekonomileri sıcak paraya dayalı ülkeler ise parayı tutmak için faizleri yükseltmek zorunda kalacaktır.Bu da cari açığı büyütecektir.Bir diğer açmazı dış politikasıdır.Mısır’da Müslüman kardeşlerin lideri Mursi’nin devrilmesi Erdoğan’ı iyice tedirgin etmiştir.Suriye’ye iki yıl önce Esat karşıtı güçlere destek verirken orda PYD’yi hesaplayamamış ve bugün Türkiye’nin güneyinde ciddi bir Kürt örgütlenmesi oluşmuştur.Ben AKP’nin eliyle barışın olamayacağını düşünüyorum.

ALINAN KARARLAR

—-24.07.2013 Çarşamba günü Dr Cahit Ünver İÖO önündeki pazarda bildiri dağıtılacak.

—-25.07.2013 Perşembe günü Eski Türkay Oteli önünde toplanarak caddede bildiri dağıtılacak.

Antalya Direniş Formu

26 Temmuz’da yapılan forumun notları:

Açılış önerisi olarak artık forumda gündemler üzerinden değil de sadece serbest gündem yapılması önerisi yapıldı ve forum tarafından kabul edildi.

Serbest Gündem:

-“Hamile kadınlar sokakta gezemez.” söylemi üzerine görüşler bildirildi. Yapılan söylem ve program ile ilgili bilgi verildi. Saat 18:30’da Attalos Heykeli önünde Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği’nin yapacağı eylemin bilgisi verildi.

-Adalet Yürüyüşü gerçekleştiren arkadaşlarımıza telefonla bağlanıldı ve yürüyüş hakkında bilgi alındı.

-AKP’nin suni gündemler aracılığıyla gerçek gündemin üzerini kapattığına değinildi.

-Fenerbahçe’nin taraftar gruplarından olan Sol Açık grubunun Fenerbahçe’nin oynadığı hazırlık maçında “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganı atması ve bunun üzerinde Sol Açık grubuna yapılan saldırılar forum katılımcısı tarafından anlatıldı. Futbol liginin başlamasıyla beraber Gezi Direnişi’nin tribünlere yansıyacağı anlatıldı.

-Aydın Kanza Parkı’nda yapılan etkinliklerin artırılması önerildi. Forum içi dayanışmanın artırılması gerektiğine değinildi.

-29 Temmuz Pazartesi günü Aydın Kanza Parkı’nda Nazım Hikmet anma etkinliği yapılması önerisi yapıldı ve forum tarafından kabul edildi. Pazartesi günü Aydın Kanza Parkı’nda Nazım Hikmet şiirleriyle beraber etkinlik düzenlenecektir.

-22 Temmuz Pazartesi günü forumda oluşturulan komisyonların toplantısının 27 Temmuz Cumartesi günü toplantılarının yapılması kararı alındı.

-Lara Forumu’nda 1 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan Özgürlük Sofrası’nın bilgilendirilmesi yapıldı.

-Gezi tutsaklarına mektup gönderme kampanyası önerisi yapıldı ve forum tarafından kabul edildi.

-Gezi Direnişi’ne Ankara’da yapılan destek eylemlerinde polis tarafından öldürülen Ethem Sarısülük’ün ölümünün 40.günü olduğu belirtildi.

-Şafak Sezer ve Okan Bayülgen’in içinde oldukları grubun direnişe ihanet ettiklerine değinildi.

-Antalya’da ki mahallelerde gruplar halinde ses araçları ile metinler okuyarak forumları halka anlatılması ile ilgili öneri yapıldı.

-Pazar günü saat 19:00’da fanzin atölyesi yapılması kararı alındı.

-29 Temmuz Pazartesi günü Nazım Hikmet etkinliğinin ardından hazırlanan mektupların getirilmesi ve diğer mektupların yazılarak Gezi Tutsakları’na gönderilmesi önerisi yapıldı ve forum tarafından onaylandı.

-Facebook grubunda ve etkinlik sayfalarında kullanılmak üzere görseller hazırlanması ile ilgili öneriler yapıldı.

-Antalya Direniş Forumu olarak bir takas pazarı yapılması önerisi yapıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here