Antalya’da CHP örgütleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ‘adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’ iddiasıyla hazırlanan fezlekeyi protesto etti. Yüzlerce CHP’li ‘Devrimci Kemal’ sloganıyla genel başkanlarına destek verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Kasım 2011 tarihinde, Silivri Cezaevi’nde tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay’ı ziyareti sonrasında yaptığı açıklamalar nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında fezleke hazırlanması, Antalya’da protesto edildi.Bir grup CHP’li Kışlahan Meydanı’nda toplanırken, Muratpaşa İlçe Örgütü de ilçe binası önünden meydana doğru yürüyüşe geçti. ‘Kılıçdaroğlu’na dokunma yanarsın’ yazılı pankart açan ilçe örgütüyle birlikte Kışlahan Meydanı’ndaki kalabalık 700 kişiye ulaştı.

AYNI SÖZLERİ TEKRARLADI

‘Devrimci Kemal’ sloganlarıyla genel başkanları Kılıçdaroğlu’na destek veren CHP’liler adına açıklama yapan İl Başkanı Özer Ülken, Genel Başkan Kılıçdaroğlu hakkında fezleke hazırlanmasına neden olan o sözleri tekrar etti. Ülken, “Cumhuriyet tarihinde hiçbir ana muhalefet partisi genel başkanı için fezleke düzenlenerek dokunulmazlığının kaldırılması çabası olmamıştır. Demokrasiyi içlerine sindirmek bir yana ileri demokrasi diyerek baskıcı ve yanlı totaliter rejimlerde bile eşine az rastlanan bir ileri demokrasi anlayışı ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

CHP’nin, milletvekili adaylarından, ‘Seçildiğim takdirde dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep ediyorum’ yazılı teminat alan tek parti olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Ülken, “Dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de dokunulmazlıkların kaldırılmasından korkanlara rağmen CHP bu konudaki kararlı tutumunu sürdürecektir. Fezlekenin onurunu taşımak her CHP’li için ayrıca gururdur. Özel yetkililerce soruşturmalar, kovuşturmalar, fezlekeler ve cezaevlerinde demokrasi mücadelesi veren ve bu uğurda bedeller ödeyen bütün CHP’lilerin göğüslerine takılmış bir şeref madalyasıdır” dedi.

Açıklamanın ardından CHP Muratpaşa İlçe Örgütü, yeniden yürüyüşe geçti. Slogan atarak Kalekapısı’na inen partililer, hafif raylı sistem güzergahını ulaşıma kapatarak yürüyüşlerine devam etti. CHP’lilerin eylemi, Muratpaşa ilçe başkanlık binasında sona erdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here