Antalya Gençlik Muhalefeti’nden gençler işten atılan direnişte ki işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işten atılanların geri alınması ve 85 gündür ödenmeyen alacaklarının ödenmesi için direniş başlatan işçilerin eylemi sürüyor.  Belediyeye ait Gürsü şantiyesinde çadır kuran işçilerin eyleminde bir hafta geride kaldı.  Direnişte ki işçiler haklarını alana kadar direnişlerini sürdüreceklerini ifade ettiler. Direnişte ki işçilere destek ziyaretleri de sürüyor. Antalya Gençlik Muhalefeti’nden gençler direnişte ki işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Gençlik Muhalefeti adına kısa bir açıklama yapan Alp Ozan Gül taşeron işçilerin haklı mücadelelerinde yanında olduklarını ifade etti. Alp Ozan Gül “Her fırsatta taşerona savaş açtığını belirten CHP’nin  yönettiği bir belediyede taşeron işçilerin haksız şekilde işten çıkarılması ve alacaklarının ödenmemesi düşündürücü. İşçiler bir an önce işe geri alınmalı ve alacakları ödenmeli. Biz Gençlik Muhalefeti olarak  direnen işçilerin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Direnişte ki işçiler geçen Cuma günü olduğu gibi 01 Kasım 2013 Cuma günü de belediyeye gerçekleştirecekleri yürüyüşle eylemlerini sürdürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here