Samsun Sanat Tiyatrosu, Deniz Gezmiş ve 68 kuşağı devrimcilerinin mücadelesini anlatan “Aşk Olsun Sana Çocuk” adlı oyunu 28 Temmuz 2011 Perşembe günü saat 21:00’de Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneleyecek. Oyunun biletleri 20 ve 30 TL’den satışa sunuldu.

Samsun Sanat Tiyatrosu’nun oyunla ilgili açıklaması şöyle:

AŞK OLSUN SANA ÇOCUK

68’li, ülke olaylarına, halkına duyarlı iyi çocukların hikayesidir anlatılan.

Elbette Deniz, elbette Hüseyin, elbette Yusuf.

Kadir’i, Alp’ı, Hacı Tonak’ı, Endi Mustafa’yı, Semih’i, Mahir’i, Sinan’ı, İrfan’ı ve tüm devrimcileri atlamadan anımsatmak ve belgesel bir oyun sunmak.

Destan aslında belli. Yaşanılanlar somut. Bunları kurguluyoruz.

Fakat gerçekte yaşanmış ve kitaplara yansımamış o kadar çok anı var ki. İnsan kokan bunları araştırıyoruz. İnsani ve yaşanmış öykülerle belgelere dayalı geçmişi hatırlatmak derdindeyiz.

TAM BAĞIMSIZLIK mücadelesi için yaşamlarını hiçe sayan devrimci ruhla dik duruş sergileyenlerin, bu gün cebini dolduran vatan hainlerine gönderme yapmaktır derdimiz.

Tam bağımsızlık mücadelesi için tek bir adam öldürmeden idama gidenlerin.

İdama giderken bile ülke sorunlarını kendi sorunları sayan yiğitlerin haykırışı olacak sahnede.

AŞK OLSUN SANA ÇOCUK, izleyende belki pişmanlık belki haykırış belki burukluk yaratacak ama, Ne olacaksa izleyicide Bizim derdimiz bellek, bizim derdimiz geçmiş, bizim derdimiz ülkesi için mücadele edenler, İstanbul boğaz köprüsü projelendirilirken, Hakkari Zap Suyu’na köprü yapan beyinleri hatırlamak.

 

OYUNUN KISA TANITIM FİLMİNİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ https://www.yousendit.com/download/cnJoSmIrK3h3NUt4dnc9PQ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here