Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü üyeleri eylemlerini sürdüren Halk Cephesi/Liseli Dev-Genç üyelerine destek ve dayanışma  ziyaretinde bulundu.

Eğitimin paralı olmasını ve Türkiye’ye füze kalkanı kurulmasını protesto eden Halk Cephesi/Liseli Dev-Genç üyeleri ile dayanışma büyüyor. ÖDP Antalya İl Örgütü üyeleri eylemlerini sürdüren Halk Cephesi/Liseli Dev-Genç üyelerine destek ziyaretinde bulundu. ÖDP İl Başkanı Zeynel Ergen ile birlikte destek ve dayanışma ziyaretinde bulunan çok sayıda ÖDP üyesi imza kampanyasını imzalayarak desek ve  dayanışma duygularını dile getirdiler.

Kışlahan Meydanı’nda, üniversitelerin paralı olmasını ve Türkiye’ye füze kalkanı kurulmasını protesto eden Halk Cephesi/Liseli Dev-Genç üyeleri dün  polis tarafından yaka paça gözaltına alınmıştı. Birkaç kez polis tarafından saldırıya uğrayan ve gözaltına alınan Halk Cephesi Liseli Dev-Genç üyeleri “Füze kalkanı istemiyoruz, NATO’nun, emperyalizmin hiçbir kurumunu istemiyoruz. Bizler bağımsız Türkiye, özgür bir halk olmak ve haklarımız olan parasız, bilimsel, demokratik liseler, üniversiteler istiyoruz” diyerek çadır kurmuşlar ve 3 gün açlık grevi yapacaklarını duyurmuşlardı.Halk Cephesi  Liseli Dev-Genç üyeleri eylemlerini bugünde sürdürüyorlar.

29 Aralık 2011 Perşembe saat:14.00’da Kışlahan Meydanı’nda Halk Cephesi/Liseli Dev-Genç üyelerl bir basın açıklaması yapacaklarını bildirirerek destek istediler.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here