Bütün Halklar Kardeştir!” Şiarı İle Suriye’den Gelip, Sokaklarda Kalan Canlarla Dayanışma Konseri…


28 Eylül Cumartesi Antalya Divriği Kültür Derneği öncülüğünde düzenlenen konsere çok büyük bir katılım bekleniyor.

Divriği Kültür Derneği Başkanı Kemal Küçükkoçkaya; “AKP’nin komşumuz Suriye’ye karşı savaş çığlıkları atması ürkütücüdür. Biz barışa inanan insanlar olarak İktidarın mülteciler konusunda insani yardımı dahi esirgediği bu mazlum insanlarla dayanışma içinde olacağız. Bu amaçla tüm çağdaş insanları bu dayanışmaya katılmaya çağırıyoruz. Hiç bir ücret almadan bu konserimize katılan tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bilindiği üzere Suriye’den gelen bu kişiler Kamplara alınmamış, alınanlar ise tacizlere uğradığından kamplardan kaçmıştı ve İstanbul’da ki Cem Evleri sahiplenerek kapılarını açmıştı, İşte bu mağdur insanlar için sanatçı Haluk Özkan, Metin-Kemal Kahraman, Kazım Engin ve Grup Yedi Renk’in katılacağı konser; 28-Eylül-2013 Cumartesi günü, Konya Altı Açık Hava Tiyatrosunda Saat :20:00 başlayacak.

Antalya Divriği Kültür Derneği Öncülüğünde başlatılan bu yardım konserine ; Antalya Pir Sultan Kültür Derneği, Alevi Kültür Derneği Kepez Şubesi, Antalya Çorumlular Derneği, Antalya Erzincan Fırat Boyu Derneği, Antalya Gaziantep Yavuzeli Yöresi Derneği, Antalya Merzifon Kayadüzü Derneği, gibi derneklerin oluşturduğu güç birliği platformu destek vereceklerini açıkladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here