Erzincan Üniversitesindeki görevinden KHK ile ihraç edilen Barış Akademisyeni Serdar Başçetin ile Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı .

Antalya’da 13 Şubat 2018 tarihinde sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle gözaltına alınan Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç, Halkevleri Üyesi Yusuf Tüm, EMEP Döşemealtı İlçe Başkanı Mustafa Aykara ve Akademisyen Serdar Başçetin bugün adliyeye çıkarıldı. Kutay Meriç ve Serdar Başçetin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklanırken Mustafa Aykara ve Yusuf Tüm serbest bırakıldı.

Kutay Meriç ve Serdar Başçetin’in tutuklanmasını adliye içerisinde alkış ve sloganlarla protesto eden gruba polisin müdahalesi ile kısa süreli arbede yaşandı.

Protestosunu sürdüren grubu Polis zor kullanarak Adliyeden çıkardı. Adliye dışında basın açıklaması yapmak isteyerek yolu kapatan gruba polis tekrar müdahale etti. Bu arada aralarında Halkevleri MYK Üyesi Betül Öztürk ve Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkez Yöneticisi Zeynel Can ile CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Cem Kotan’ın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Yaşanan tutuklamalar ve gözaltılar ile ilgili Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri 21 Şubat 2018 Çarşamba saat:12.30‘da Eğitim Sen Şube binasında bir basın toplantısı düzenleyecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here