CHP OHAL’in 7’nci kez uzatılmasına karşı 16 Nisan Pazartesi günü 81 ilde sokakta olacak. Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’nda 12.00-13.00  saatleri arasında oturma eylemi yapılacak

CHP, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişimi sonrası ilan edilen ve yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden olağanüstü hâl (OHAL) uygulamasının bir kez daha uzatılmasına karşı 81 ilde oturma eylemi yapacak.

21 Temmuz 2016’da ilan edile OHAL, geçen Ocak ayında 6’ncı kez 3 ay süreyle uzatılmıştı. OHAL’in yeniden uzatılması teklifi 18 Nisan çarşamba günü Meclis’te görüşülecek. Söz konusu teklifin kabul edilip OHAL’in 3 ay süreyle 7’nci kez uzatılacağı öngörülüyor.

 CHP OHAL’in 7’nci kez uzatılmasına karşı 16 Nisan Pazartesi günü 81 ilde sokakta olacak. Türkiye’nin dört bir yanında saat 12’de bir araya gelecek CHP’liler oturma eylemi yapacak. Tüm vatandaşların ve bütün siyasi parti temsilcilerinin katılımını beklediklerini ve meydanlarda parti bayrağının olmayacağı belirtildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here